اخذ اقامت اوکراین از طریق تولد فرزند

 

گرفتن شهروندی و اقامت کشور اوکراین برای نوزادان به دنیا آمده در این کشور بسیار ساده‌ است. تنها لازم است که بعد از تولد فرزندتان، یکسری کاغذ بازی های اداری انجام شود. فرزند شما برای گرفتن اقامت دیگر نیاز به گذشتن از مراحل سخت و پیچیده ندارد و این شهروندی را نیز به صورت مادام العمر به خانواده ی خود نیز انتقال خواهد داد.

بسیاری از کشورهای دیگر محدودیت هایی برای اعطای تابعیت از طریق خاک دارند و اغلب نیاز به حداقل یک پدر و مادر برای داشتن تابعیت آن کشور میباشد. اما اعطای تابعیت در اوکراین از طریق خاک الزامی به تابعیت یکی از والدین ندارد. هیچ کشور در اروپا شهروندی اتوماتیک و بی قید و شرط را بر اساس تابعیت خاک اعطا نمی کند. در حال حاضر اوکراین جزء کشورهای توسعه یافته در سطح جهان محسوب می شود که شهروندی بدون ارائه قید و شرط برای کودکان متولد شده ارائه می نماید. در صورتی که فرزند در اوکراین متولد شود، کودک بعنوان شهروند اوکراینی  محسوب میشود. حتی در شرایطی که کودک از والدینی که اوکراینی نیستند متولد شود، کودک بدون قید و شرط شهروند اوکراینی محسوب میشود.

با تولد فرزند شما در خاک کشور اوکراین، فرزندتان پاسپورت اوکراینی دریافت میکند. با داشتن پاسپورت دوم میتواند بدون دریافت ویزا به کشورهای زیادی سفر کند که این امکان برای افراد معمولی وجود ندارد‌. جالبه بدانید که با تولد یک فرزند در خاک اوکراین، مسیر برای دریافت اقامت زوجین و فرزندان احتمالی دیگر هموار خواهد شد. پدر و مادر و دیگر اعضای خانواده هم می توانند اقامت اوکراین را در یافت کنند.

مزایای تولد فرزند در اوکراین

  • اقامت در تمام کشورهای عضو EU

  • امکان به دست آوردن شرایط کار و زندگی در کل کشورهای اتحادیه اروپا

  • امکان مهاجرت والدین با ثبت بعدی اقامت دائمی

  • امکان برخورداری از تمامی امکانات درمانی و پزشکی در کل اروپا بعد از تولد فرزند در اوکراین

  • امکان سرمایه‌گذاری در تمام کشورهای عضو اتحادیه

  • آزادی سفر به تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون ویزا

 

در اوکراین هر شخص قبل از زایمان باید پرونده پزشکی داشته باشد که به دو صورت انجام میشود :

1- تشکیل پرونده زایمان در بیمارستان های دولتی اوکراین:
در بیمارستان های دولتی با داشتن پراپیسکا (رجیستر آدرس)میتوانید پرونده پزشکی تشکیل دهید. هزینه ویزیت رایگان میباشد ، ولی هزینه آزمایش ها از شما گرفته میشود . بسته به تعداد آزمایشات انجام شده هزینه صفر تا  صد شما قبل از زایمان در بیمارستان های دولتی اوکراین از 11/000 تا 16/000 گریونا تخمین زده میشود. قیمت هر دلار امروز 8 فوریه  2022 معادل 28 گریونا  میباشد.
آزمایش هایی که از شما میگیرند شامل :
– غربالگری در ماه سوم و چهارم
– رادیولوژی: ۶ بار
– آزمایش خون و ادرار : ۸ بار
– آزمایش ایدز و هپاتیت: ۳ بار
و ….

2-تشکیل پرونده پزشکی در بیمارستان ها و درمانگاه های خصوصی:
شما دیگر نیاز به ارایه پراپیسکا ( رجیستر آدرس ) ندارید. هزینه ویزیت رایگان نمیباشد ، هزینه صفر تا صد شما تا قبل از زایمان در بیمارستان های خصوصی اوکراین از 30/000تا 100/000گریونا تخمین زده میشود.قیمت هر دلار امروز 8 فوریه  2022 معادل 28 گریونا  میباشد.

هزینه زایمان در اوکراین چقدر است؟

در بیمارستان های دولتی: از ۱۰۰۰ دلار تا ۲۰۰۰ دلار

در بیمارستان های خصوصی: از ۳۰۰۰ دلاره  تا ۷۰۰۰ دلار.