پاسپورت

اعتبار پاسپورت اوکراین

اعتبار پاسپورت اوکراین هر کشوری راه های متفاوت و مختلفی برای صدور پاسپورت خود دارد . در دهه های اخیر اعتبار پاسپورت اوکراین به طرز شگفت انگیز و بی نظیری افزایش پیدا کرده است و تلاش خود را برای این امر دو چندان کرده است تا با دریافت پاسپورت این کشور بتوان بدون ویزا به کشورهای دیگر سفر کرد. در رتبه بندی های جهانی که صورت گرفته است بیان کننده رتبه 25 ام برای این کشور می باشد که این کشور از رتبه ی 53 به رتبه 25 رسانده و قرار داده است.

 

این رتبه بندی ها از طریق میزان پذیرش افراد برای کسب این پاسپورت ها به دست می آید. این امر خود بیان کننده ی یک رتبه در سطح خوب می باشد یعنی کسانی که اقدام به دریافت پاسپورت این کشور کرده اند ، به راحتی به 106 کشور دنیا دسترسی دارند. علاوه بر آن برای حدود 42 کشور دیگر نیز با اخذ ویزای فرودگاهی می توانند رفت و آمد داشته باشند. افرادی که پاسپورت این کشور را داشته باشند می توانند برای همسر و فرزندان و پدر و مادر خود نیز درخواست اقامت دهند.

 

با بالا رفتن رتبه و اعتبار پاسپورت اوکراین ، افراد زیادی در تلاش برای کسب این پاسپورت هستند تا بتوانند شهروندی این کشور را به دست آورند و از طریق آن اقدام به اقامت دائم نمایند،اطلاعات پاسپورت اوکراین پاسپورت سندی است که سایر افراد یک کشور و شهروندان آن کشور اقدام به دریافت آن می کنند تا از طریق آن بتوانند به کشور های دیگر سفر کنند.

 

از شرایط مهم اقدام به دریافت پاسپورت این کشور که وجود دارد به این گونه است که تا افراد اقامت این کشور را نداشته باشند نمی توانند اقدام به دریافت این پاسپورت نمایند. پاسپورت یا همان گذرنامه سفر به خارج از کشور ، معمولا بین المللی هستند و اطلاعاتی که در پاسپورت ها ثبت می شوند در پاسپورت اوکراین به زبان انگلیسی و یا اوکراینی هستند که در صورت تقضای افراد صادر می شوند و از اعتباری ده ساله برخوردار هستند. در اوکراین پاسپورت ها به دو طریق و به دو شکل بیومتریک و غیر بیومتریک هستند.

 

در واقع پاسپورت کشور اوکراین به صورت بیومتریک هستند ، در صورتی که افردای به دلایل مذهبی از اقدام به دریافت پاسپورت بیومتریک این کشور جلوگیری کنند ، و نخواهند این پاسپورت را دریافت کنند در این صورت می توانند اقدام به دریافت پاسپورت غیربیومتریک نمایند و قبل از آن باید اقدام به تهیه و ارائه دادن یک درخواست کتبی نمایند. 3 مشخصات پاسپورت اوکراین پاسپورت کشور اوکراین به دو شکل می باشد به طوری که تا قبل از سال 2016 گذرنامه ی این کشور به صورت داخلی بوده است در واقع این پاسپورت برای داخل کشور مورد استفاده قرار می گرفت.

نوع دوم پاسپورت کشور اوکراین ، پاسپورت بین المللی یا پاسپورت بیومتریک اوکراین می باشد که مخصوص مسافرت خارجی است. گذرنامه های بین المللی اوکراین فقط برای شهروندان و اتباع بالای 18 سال (و بالای از 16 سال در صورت داشتن اقامت دائم ) صادر می شوند. سایر افرادی که سن کمتری را دارند می توانند اقدام به دریافت یک سند مسافرتی خاصی نمایند که خود دارای هشت صفحه بوده و از سه سال اعتبار برخوردار است.

 

گذرنامه اوکراین شامل اطلاعاتی از قبیل عکس دارنده گذرنامه ، نوع جنسیت افراد اعم از مرد یا زن بودن ، کد UKR ، شماره پاسپورت ، نام خانوادگی ، نام های داده شده به افراد ، ملیت فرد ، تاریخ تولد ، شماره شخصی ، جنسیت ، محل تولد فرد ، تاریخ صدور ، اختیارات فرد ، تاریخ انقضا گذرنامه و امضای دارنده می باشد.

 

روش های دریافت گذرنامه ی اوکراین تولد در خاک کشور اوکراین : با متولد شدن در این کشور و سر زمین فرد پاسپورت اوکراینی می گیرد ، در این صورت به پدر و‌مادر و خواهر و برادر و پدربزرگ و مادربزرگ فارغ از این که در هر سنی که باشند ، اقامت دائم اوکراین داده می‌شود .

 

ازدواج با تبعه اوکراینی : بعد از ازدواج با یک خانم اوکراینی ، در ابتدا به فرد یک اقامت دو ساله داده می شود که بعد از طی شدن و گذشتن  این ۲ سال ، اشخاص وافراد می‌توانند اقدام به تقاضا و دریافت اقامت دائم را از این کشور کنند و بعد از گرفتن و به دست آوردن اقامت دائم ، می توانند بلافاصله تقاضای خود را برای دریافت وکسب پاسپورت اوکراینی را نمایند.

 

دریافت پاسپورت به این دلیل که باید توسط شخص رییس جمهور تایید شود ، از ۶ ماه تا یک سال طول می کشد . 5 مزایای دریافت پاسپورت کشور اوکراین با دریافت پاسپورت این کشور  با کسب ویزا برای سفر کردن به کشورهای اروپایی ، آمریکایی ، کانادایی و سایر کشورهای عضو شینگن به آسانی وراحتی انجام می شود .

 

با به دست آوردن پاسپورت این کشور ، استخدام رسمی در مراکز و ادارات دولتی در اوکراین امکان پذیر خواهد بود . با اخذ پاسپورت کشور اوکراین امکان ثبت نام انتخابات برای ورود به مجلس اوکراین و شوراهای محلی ممکن خواهد شد .

 

حمایت های دیپلماتیک و خدمات کنسولی از طریق سفارت و نمایندگی های کشور اوکراین در سراسر دنیا امکان پذیر است  . پس از دریافت پاسپورت کشور اوکراین دریافت اقامت برای پدر ، مادر ، همسر و فرزندان امکان پذیر خواهد بود . 6 نکات مهم درباره ی پاسپورت کشور اوکراین با توجه به این که اعتبار پاسپورت اوکراین از ارزش بالایی برخوردار است سایر افرادی که می خواهند اقدام به دریافت اقامت دائم و تابعیت این کشور را نمایند باید حداقل از حضور آن ها پنج سال به صورت متداوم گذشته باشد. از شرایط مهم این کشور به این شکل است که این کشور تابعیت مضاعف را نمی پذیرد.

 

یعنی اگر افراد تابعیت یک کشور و یا کشور خود را داشته باشند در ابتدا باید اقدام به منقضی کردن آن کنند و درخواست خود را جهت رد کردن تابعیت اولیه خود ارائه دهند.نکته ی مهم دیگری که در خصوص این پاسپورت و ارزش آن وجود دارد به این صورت می باشد که در رتبه بندی هایی که انجام گرفته است این پاسپرت دارای ارزش و اعتبار خوبی در حدود متوسط می باشد. یعنی سایر افرادی که اقدام به دریافت این پاسپورت می نمایند باید به مقایسه ی این پاسپورت با پاسپورت های کشور های دیگر بپردازند سپس در خصوص دریافت آن و صرف هزینه های ناشی از آن اقدام نمایند.