اوکراین

 

انتخابات اوکراین

انتخابات اوکراین ، در این کشور که یک کشور اروپایی است به گونه ای است که بعد از دست یابی استقلال خود و به رسمیت شناختن آن و هم چنین جدا شدن از اتحاد جمهوری های شوروی به عنوان یک کشور مستقل اقدام به فعالیت نمود. هر چند که در دوره های اول بعد از جدا شدن و دست یابی به استقلال در زمینه های اقتصادی دچار مشکلات شد اما در نهایت این کاستی ها را رفع نمود به طوری که در سال های اخیر به عنوان یکی از کشور هایی که بیشترین پیشرفت را در نوبه ی خود داشته است شناخته شده است. سیستمی که در اوکراین وجود و بر جامعه حاکم شده است یک سیستم ترکیب شده از ریاستی و پارلمانی می باشد . در واقع نظامی که در آن پارلمانی که به «رادا» نام گذاری شده است نقش اصلی را دارد.

به طور کلی اوکراین به عنوان کشوری که «نیمه‌پارلمانی و نیمه‌ریاستی» می باشد ، برای همه شناخته شده است. قانون اساسی اوکراین قانون اساسی اوکراین که در تاریخ ۲۸ ژوئن سال ۱۹۹۶ تغییر کرد و به عنوان قانون اساسی جدید پایه گذاری شد از این زمان نیز به اجرا گذاشته شد و از شرایط موجود در این قوانین دارای ۱۵ فصل و ۱۶۱ اصل می باشد. با این وجود اصلاحات دیگری نیز در اصل ها و بند های این قوانین صورت گرفته است که اخرین اصلاحیه مربوط به سال 2000 میلادی می باشد که با توجه به یک همه پرسی که صورت گرفت در آن اختیارات و وظایف رئیس جمهوری در برابر قوه ی مقننه ی این کشور افزایش پیدا کرد. از دیگر اصلاحیاتی که در این قانون صورت گرفت به این صورت بود که قوه ی مقننه از یک مجلسی بودن به دو مجلسی بودن تغییر پیدا کرد و هم چنین از مصونیت نمایندگان مجلس کاسته و کاهش داده شد .

البته این مورد فرایندی بوده است که تا کنون تکمیل نشده است. به طور کلی در این کشور سه قوه ی مقننه و مجریه و قضاییه به صورت کاملا مجزا و جداگانه کار می کنند . در سال 2002 نیز رییس جمهور وقت اوکراین پیشنهادی را برای عموم عنوان کرد به این صورت که شیوه حکومت از «ریاست‌ جمهوری – پارلمانی» به «پارلمانی – ریاست‌ جمهوری» تغییر کند. البته این پیشنهاد پذیرفته شد اما در نهایت ، تغییر از آغاز سال ۲۰۰۶ میلادی، بشیوه ی عملی به خود گرفت مورد اجرا در امد.

روش انتخابات اوکراین به طور کلی انتخابات در کشور اوکراین و روش های انتخاب رییس جمهوری در این کشور به این صورت می باشد که رییس جمهور با رای مستقیم مردمی انتخاب می شود. در قوانین قبل از اصلاحیه ها مدت رییس جمهوری چهار سال بوده است اما در اصلاحیه هایی که صورت گرفت این دوره به مدت زمان پنج ساله تبدیل شد. از سایر شرایط انتخابات اوکراین به این صورت می باشد که رییس جمهور انتخاب شده برای بیشتر از دو دوره ی پشت هم و متوالی نمی تواند انتخاب شود.

دستورات رییس جمهوری این کشور توسط  وزارت خانه ‌ها به اجرا گذاشته می شود و نیازی به تایید پارلمان ندارد. رییس جمهور کنونی اوکراین آخرین انتخاباتی که در کشور اوکراین اتفاق افتاد در سال 2019 بود که این انتخابات به دو دور کشیده شد ، در واقع در دور اول انتخابات دو نفر از اعضای نامزد ریاست جمهوری تقریبا آرای نزدیک به هم را داشتند به همین دلیل نتیجه ی این آرا مشخص نشد. برای دور دوم انتخابات برگذار شد که این بار انتخابات بین دو نماینده ی ولودیمیر زلنسکی و رئیس‌ جمهور فعلی اوکراین که پترو پروشنکو بود به رقابت پرداختند.

در نتیجه ی این رقابت ها زلنسکی با کسب بیشتر آرا به عنوان رییس جمهور اوکراین شناخته شد . از دلایل انتخاب زلنسکی به عنوان رییس جمهور اوکراین در گزارش ها به این صورت عنوان شده است که مردم خواهان مبارزه با فساد بودند ، چیزی که رییس جمهوری قبل با آن امیخته شده بود و مردم زلنسکی را به عنوان خادم مردم خطاب می کردند. این انتخابات که با نظارت بین المللی 17 کشور جهانی و هم چنین 19 سازمان  صورت گرفت مورد تایید همه واقع شد. وظایف رییس جمهوری اوکراین رییس جمهوری اوکراین نیز همانند قوانین بسیاری از کشور ها دارای یک سری وظایف و حق و حقوقی می باشد که با برخور داری از آن ها نسبت به سوق دادن کشور خود منجر به پیشرفت ان می شود. از جمله وظایف رییس جمهور این کشور داشتن حق وتو می باشد که البته این وتوی رییس جمهور می تواند با مجموع دو سوم رای نماینده های مجلس این کشور پذیرفته نشود .

از دیگر وظایف رییس جمهوری به این صورت است که می توان پارلمان را بپذیرد و یا رد نماید و به علاوه ی این موارد رییس جمهور فرمانده ی کل نیروهای مسلح کشور نیز می باشد و ریاست شورای امنیت ملی اوکراین را نیز بر عهده دارد . از دیگر وظایف رییس جمهوری اوکراین می توان به معرفی این مورد پرداخت که می تواند فرماندهان ارشد نظامی را تعیین نماید . البته پارلمان اوکراین نیز وظایف و حقوقی را دارد از جمله این که می تواند رییس جمهور را استیضاح و یا محکوم نماید که آغاز این فرایند خود نیازمند توافق اکثریت آرای نمایندگان است.

باید دقت کرد که ریاست کابینه وزرا بر عهده نخست‌ وزیر است و در صورت کنار گذاشته شدن از منصب خود و یا داشتن بیماری و یا استعفای رئیس‌ جمهور به طور موقت نخست وزیر جانشین وی می شود و وظایف مرتبط بر آن را به عهده می گیرد. تا قبل از اصلاحیه در قوانین این کشور نخست وزیر از سمت رییس جمهور و وزرا با پیشنهاد نخست ‌وزیر انتخاب می شد اما با توجه به تغییراتی که صورت گرفته است اکنون فراکسیون با داشتن اکثریت آرا در پارلمان می ‌تواند نخست ‌وزیر و وزیران را انتخاب کند. در کشور اوکراین احزاب سیاسی فعال هستند و در تعیین و اداره ی کشور نیز موثر هستند .

با توجه به اطلاعات اخیر بیش از صد حزب سیاسی در این کشور شناخته شده است. در این میان گروه های سیاسی دو حزب «اوکراین ما» که از طرفداران غرب می باشند و حزب «مناطق» که خود نیز طرفداران روسیه در وضعیت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی هستند و تاثیرگذاری و نفوذ بیشتری دارند. حزب های معروف دیگری که در این کشور وجود داشته اند شامل: اوکراین جدید (میانه رو و متمایل به چپ)، جنبش خلق اوکراین (ملی‌گرا)، کنگره نیروهای دموکراتیک ملی (محافظه کار)، حزب جمهوری خودمختار کریمه و حزب کمونیست، هولوس، وطن، همبستگی اروپا، برای آینده و خدمت گزاران مردم.