اوکراین

بازار های اوکراین

بازار های اوکراین با وجود این که این کشور وسیع و پهناور می باشد که با جمعیت 46 میلیون نفری خود بعد از جدایی خود از اتحاد جمهوری های شوروی و کسب استقلال خود و اعلام رسمی آن ،تلاش بسیاری در زمینه های مختلفی برای ارتقای خود داشته است. به دلیل رشد منفی خود رویکرد و روش خود را به مهاجر پذیر بودن تغییر داده است و سالانه مهاجران زیادی از سراسر دنیا به این کشور مهاجرت می کنند. اوکراین از کشور هایی است که برند ها و  مارک های معروفی را در  مراکز خرید و بزرگترین فروشگاه های خود جای داده است که البته در این کشور مرکز خرید های بزرگی وجود دارد. در این کشور نیز همانند بسیاری از مناطق در بعضی از فصل های سال از جمله فصل تابستان اقدام به برگذاری بازار های موقتی تحت عنوان بازار های خیابانی می نمایند که در این بازار ها می توان لباس ، صنایع و کار های هنری دست ساز، اسباب بازی، انواع غذاها و غیره را مشاهده و خریداری کرد.

تعدادی از بازارها و مراکز خریدی که در اوکراین وجود دارند را معرفی می نماییم. بازار بزرگ Moskovskaya یکی از بازار های اوکراین می باشد که از هر چیزی در این بازار پیدا می شود از لباس و کفش تا مواد غذایی . مواد غذایی تازه و طبیعی و کاملا سالم را به مشتریان خود ارائه می دهد . این بازار یکی از به صرفه ترین بازار ها در کشور اوکراین می باشد و هزینه های مواد غذایی در این بازار بسیار کم هستند. این بازار نزدیک دانشگاه ریاست جمهوری کیف اوکراین می باشد. در واقع این بازار در میدان Moskovskaya  و در نزدیکی دانشگاه ریاست جمهوری کییف اوکراین قرار دارد. در این بازر مکانی برای اقامت حیوانات وجود دارد و افراد برای خرید های خود حیوانات خود را به آن جا می سپارند.

بازار Auchan: یکی دیگر از بازار های اوکراین بازار آشان کییف می باشد که این بازار یکی از بزرگ ترین بازار های مواد غذایی در اوکراین می باشد و از هر نوع مواد غذایی خام و پخته شده و حتی رنگ های شیمیایی در آن وجود دارد. یکی از ویژگی های مهم این بازار که مشتریان زیادی را نیز به خود جذب کرده است و افراد زیادی برای خرید به این بازار مراجعه می کنند ، ارزان تر بودن آن است که مواد غذایی موجود در این بازار حدود ده درصد ارزان تر از مکان های دیگر ارائه می شود. بازار بزرگ واگزال یکی از بازار هایی که در کشور اوکراین وجود دارد و برای خیلی از افراد جالب می باشد وجود بازار بزرگ واگزال می باشد که این بازار ها مکان هایی برای ارائه و فروش تجهیزات شکاری هستند . در واقع هر محصول و مواد مورد نیاز برای شکار از ساچمه و تفنگ های بادی شکاری گرفته تا هر نوع وسایل لازم دیگری که برای شکار مورد نیاز است را در خود جای داده است. البته این به این معنا نیست که خرید این وسایل در این بازار ها به راحتی و آسان می باشد.

این بازار ها بیشترین خریداران لباس های شکار و چوب های ماهیگیری حضور پیدا می کنند. فروشگاه Billa: یکی از اولین فروشگاه های اروپایی در ایالت های USSR سابق فروشگاه های بیلا به شمار می آیند. در واقع فروشگاه های بیلا مجموعه از فروشگاه های زنجیره ای هستند که اولین فروشگاه در سال 2000 در خیابانی در شهر بزرگ و پایتخت اوکراین ، شهر کییف شروع به کار کرد. بعد از آن شعبه های دیگری از این فروشگاه ها در سراسر کشور ساخته و شروع به کار کردند. فروشگاه های بیلا در اواخر دهه 1990 میلادی در اروپای شرقی گسترش یافتند.فضای این سوپرمارکت بیش از 2000 متر مربع می باشد.

در این سوپرمارکت به راحتی می توان تمامی مواد غذایی مورد نیاز خود را پیدا کرده و خریداری نمود. مراکز خرید مرکز خرید Ocean Plaza: دومین مرکز خرید بزرگ اوکرین مرکز خرید اوشن پلازا واقع در شهر کییف می باشد که در واقع مرکزی است که دارای مجتمع سرگرمی برای سایر عموم می باشد. یکی از ویژگی های مهم این مرکز خرید وجود بیش از صد نوع برند بزرگ و معروف می باشد که خود یکی از دلایلی است که مشتریان زیادی از همه جای کشور اقدام به خرید در این مراکز می کنند. سال تاسیس این مرکز خرید 2012 می باشد که اکنون شامل تعداد بسیار زیادی از فروشگاه های سراسر کشور شده است.

مرکز خرید Mandarin Plaza: یکی دیگر از مراکز مهم خرید اوکراین که در واقع اولین مرکز خرید بزرگ اوکراین می باشد و از اهمیت زیادی در اوکراین برخوردار است ، مرکز خرید ماندرین پلازا می باشد. ماندارین پلازا یکی از بهترین مراکز خرید در کیف است که در میان بوتیک ها و مغازه های شیک و مدرن ، تعدادی رستوران بسیار خوب هم در آن قرار گرفته است. البته از ویژگی مهم این مرکز خرید بسایر بزرگ وجود تمامی برند ها و مارک های معروف جهانی در آن می باشد.

موقعیت مکانی مرکز خرید ماندریا پلازا در منطقه بیسارابیا در خیابان ششم می باشد که برای بسیاری از افراد مشهور و هم چنین تمام افرادی که به وسایل لوکس و منحصر به فرد علاقه مند هستند وجود دارد. از جاذبه ها و شگفتی های این مرکز خرید وجود یک ساختمان شیشه ای که طراحی آن کاملا مدرن می باشد با سقف مخروطی شکل آن است که 7 طبقه می باشد. مرکز خرید Gulliver: یکی دیگر از مرکز خرید های مشهور و معروف اوکراین که محبوبیت زیادی در بین مردم دارد ، که و یک آسمان خراش و ساختمان بسیار بلند 8 طبقه ای است که در دل خود 130 فروشگاه از فروشگاه های مختلف را جایگذاری کرده است مرکز خرید گالیور می باشد.

یکی از ویژگی های مهمی که این مرکز خرید دارد وجود انواع وسایل مورد نیاز با قیمتی مناسب می باشد. در این مرکز خرید فروشگاه های کفش، جواهرات، کتاب، عطر و غیره وجود دارد. علاوه بر آن این مرکز تفریحی شامل موارد دیگری از جمله سینما ، بولینگ ، باشگاه های ورزشی و استخر های شنا برای رفاه عموم می باشد وجود دارد. البته سایر موارد دیگری که در این مرکز خرید وجود دارد شامل آژانس های مسافرتی، بانک، سالن آرایش و خشکشویی می باشد.

مرکز خرید Dream Town: این مرکز خرید یکی از رویایی ترین مکان های شهر کییف اوکراین می باشد و از ویژگی های مهم این مرکز خرید که زیبایی آن را دوچندان کرده است به این صورت می باشد که این مرکز به دو قسمت تبدیل شده است و و در بین سه ایستگاه مترو در منطقه ابولون واقع شده است. طرح و ظاهر این مرکز خرید به گونه ای است که چشم هر بیننده ای را خیره می نماید به طوری که از زیبایی بی نطیری برخوردار است. ورودی های این مرکز خرید همانند پاریس و گرجستان هالیوود و چین به شکل بسیار زیبایی طراحی شده است . مساحت این مرکز خرید 81000 متر مربع می باشد که خود نیز شامل تعداد زیادی مغازه، سوپرمارکت، پارک آبی، رستوران، سینما و غیره است.