اوکراین

بانک های اوکراین

بانک های اوکراین افتتاح حساب در اوکراین افتتاح حساب در کشور های خارجی از جمله اوکراین همانند بیمه افراد را از وجود عواملی که منجر به سرقت ، گم شدن و یا سایر موارد دیگری که منجر به ضرر و زیان مالی افراد می شود را مصون نگه می دارد و از ان ها محافظت می کند . کشور اوکراین یک کشور کاملا اروپایی می باشد که با داشتن شرایط اروپایی و داشتن کارت های اعتباری معتبر از جمله مستر کارت ها و ویزا کارت ها برای سایر افراد در سراسر جهان که تصمیم به مهاجرت به این کشور را دارند مهم می باشد. معمولا افتتاح حساب برای افراد مقیم اوکراین و سایر شهروندانی که اقدام به مهاجرت به این کشور کرده اند هم به صورت آنلاین و همه به صورت فیزیکی و مراجعه ی حضوری فرد به بانک امکان پذیر است.

هر فرد خارجی که اقدام به دریافت ویزای اوکراین و یا هر کشور دیگری می نماید به دنبال آن باید اقدام به افتتاح حساب بانکی نماید . چرا که برای انجام کلیه ی امور مالی  و گردش مالی خود در خارج از کشور از جمله خرید های روزانه پرداختی ها ازجمله قبض ها و … نیاز مند داشتن یک حساب بانکی می باشند. شرایط افتتاح حساب خارج از کشور ( افراد مقیم ) به طور معمول و قانونی بانک ها به افراد و کسانی خدمات بانکی و امور مالی خود را ارائه می دهند و اجازه ی افتتاح حساب را می دهند که از افراد مقیم کشور اوکراین باشند .

بنابراین کاملا واضح است دانشجویان و کارگران در هر کشور خارجی در صورت اثبات اقامت دائم و کد شهروندی خود می توانند متقاضی افتتاح حساب خارج از کشور باشند. شرایط افتتاح حساب خارج از کشور ( افراد غیر مقیم ) با وجود تفاوت هایی که در روش بانک ها درباره افراد غیر مقیم و غیر هم ملیتی و فرآیند های لازم جهت دسترسی آن ها و استفاده ان ها از خدمات بانکی در نحوه ی عمل کرد وجود دارد اما سیستم بانک داری بین المللی مخصوصا در اروپا از نظر خدمات مالی و بانک داری مشترک عمل می کنند و قوانین و مقررات مشابه به هم را دارند . ذکر این نکته ضروری است که غیر مقیم بودن و غیر هم ملیتی بودن افراد به معنای این است ، فردی که حضور فیزیکی در آن کشور ندارد و به صورت کوتاه مدت و زمان دار در ان کشور است .

پس اگر فردی شهر وند خارجی می باشد و مقیم قانونی هیچ کشور اروپایی نیست ، می توانند از یک حساب بانکی اروپایی استفاده نمایند. برای انجام این کار افراد می توانند از بانک داری دیجیتال یا موبایل بانک ها در خارج استفاده کنند که احتیاجی به حضور فیزیکی نداشته باشند . از جمله امتیازات مهم این بانک ها نیز عدم دریافت هزینه ماهیانه ، هزینه ATM ، هزینه تبدیل ارز و هزینه انتقال پول می باشد. بانک های اوکراین در تمام شهرهای اوکراین باجه هایی برای تبدیل ارز یعنی تبدیل دلار به گریونا وجود دارد که افراد می توانند از آن ها استفاده نمایند و هم چنین در بانک ها هم می توانند تبدیل ارز خود را که البته خیلی معتبر تر از باجه ها می باشند و تمامی پول شما را به ارز تبدیل می کنند نیز استفاده کنند.

معرفی تعدادی از بانک های اوکراین جزو مهم ترین و معتبر ترین بانک ها هستند : بانک Raiffeisen AVAL هفتمین بانک بزرگ در کشور اوکراین که در شهر کیف پایتخت اوکراین و شهر قدیمی در اوکراین محسوب می شود واقع شده است و در سال 1992 ثبت شده است ، این بانک می باشد که دارای بیشتر از 600 شعبه در سر تا سر این کشور می باشد و خدمات خود را برای انجام امور مالی و بانکی و گردش مالی مردم گسترش داده است . این بانک در سال 2006 جزو بانک های بین المللی واقع شده است.

Processing Visa Cards اولین شرکتی که با هدف خدمات پردازش و نرم افزار برای بانک ها تاسیس شد این مجموعه می باشد که خدمات این شرکت در خصوص سیستم صدور کارت های اعتباری و اس ام اس های بانکی ، کارت های حقوقی و دست مزد، کارت بانکی، کارت اعتباری، کارت پیش پرداخت، ارائه سیستم های فن آوری اطلاعات برای تجارت الکترونیکی و غیره می باشد. بانک Banque Nationale de Paris یکی دیگر از بانک های مهم و با اعتبار اوکراین که از بانک های مهم این کشور می باشد و یک بانک خارجی می باشد و در بین 84 کشور دنیا چون بانکی جهانی است و اعتبار ان در جهان بسیار بالا است از بزرگ ترین گروه های مالی محسوب می گردد.

این بانک 51 درصد از سهام گروه فرانسوی را خریداری کرد که در سال 2009 با افزایش یافتن این سهام و در 2011 در نهایت با توسعه بانک به یک سطح جدید از خدماتی رسید که شامل: فعالیت های بین المللی شرکت و نهادی بانک داری، امور مالی صادرات، درآمد ثابت و غیره  می باشد. بانک Alfa-Bank Ukraine یکی دیگر از بانک های اوکراین که به فعالیت و ارائه ی خدمات بانکی به مشتریان خود در سر تا سر  کشور اوکراین مشغول و در حال فعالیت است و شعبه ی اصلی ان در شهر کیف پایتخت اکراین واقع شده است بانک آلفا می باشد.

این بانک جزو یازدهمین بانک بزرگ اوکراین است و هم چنین بخشی از گروه آلفا کنسرسیوم و یکی از بزرگ‌ترین گروه‌های سرمایه گذاری متعلق به بخش خصوصی، مدیریت دارایی، بیمه، منافع تجاری و سرمایه گذاری بانکی و غیره می باشد. بانک PRIVAT BANK از بانک های دیگر کشور اوکراین که در سال 2016 هم توسط دولت این کشور ملی شد و اعتبار بسیاری را از ان خود کرد و در ابتدا در شهر دنیپرو تاسیس شد بانک می باشد این بانک PRIVAT BANKدر واقع اولین بانکی که امتیاز بین المللی را دریافت کرد.

در سال 1998 این بانک با شرکت کردن در مناقصه و برنده شدن در مناقصه به عنوان یک بانک خدماتی که مجاز به انجام پرداخت در کشور اوکراین می باشد و هم چنین به علت افتتاح صندوق یاد بود هولوکاست سوئیس انتخاب شد. بانک (VneshTorgBank) VTB Bank یکی از بزرگترین بانک های روسیه که با وظیفه ی حمایت از بانک دولتی روسیه و وزارت دارایی در سال 1990 در اوکراین تاسیس شد.

این بانک و شرکت های پیرو آن یک گروه مالی پیش رو در روسیه را تشکیل دادند که ارائه دهنده خدمات بسیار زیادی از جمله خدمات بانکی در کشورهای مستقل اروپا، آفریقا، آسیا بودند. در نهایت بانک VTB،  اقدام به خریداری بانک Mariya در اوکراین در سال 2006 را نمود که با بانک VTB اوکراین ادغام داده شدند.

بانک Deuche Bank یکی دیگر از بانک های بزرگ و قدیمی اوکراین بانک دویچه می باشد که این بانک فعالیت خود را تحت عنوان تجاری دویچه در همه ی جهان ارائه می دهد. این بانک در 1993 یک دفتر نمایندگی را در شهر کیف که پایتخت اوکراین می باشد تاسیس کرد و فعالیت و خدمات خود را در زمینه ی کسب و کارهایی مشخص کرد از جمله : تجارت مالی، بانک داری شرکتی و بازارهای جهانی کسب و کار.

به طور کلی تمامی بانک های اوکراینی با توجه به شرایط مختص به خود و شرایط افرادی که اقدام به دریافت وام می نمایند ، وام هایی را با نرخ بهره های اتخصاص یافته به خود ارائه می دهند و افراد زیادی در همه جای کشور برای دریافت این وام ها به این بانک ها مراجعه می کنند.