اوکراین

ثبت شرکت در اوکراین

 

ثبت شرکت یکی از روش هایی است برای افراد و مهاجرانی که قصد مهاجرت به کشور های اروپایی دارند . در اوکراین نیز همانند سایر کشور های اروپایی ثبت شرکت به روش های مختلف و زیادی انجام می گیرد.

 

در واقع ثبت شرکت در اوکراین یکی از راه ها و روش های سریع برای افرادی که تصمیم به اقامت دارند می باشد. ثبت شرکت یک پروژه اقتصادی که زود بازده می باشد به خصوص برای شرکت هایی که با مسئولیت محدود فعالیت می کنند است. هرچند که د رعمل این شرکت ها در زمینه های مالی سودآور هستند اما محدودیت هایی را شامل می شوند.

 

یا وجود شرایط اقتصادی حاکم در کشور اوکراین ، این کشور شرایط سخت و پیچیده را برای ثبت شرکت مهاجران برداشته است و اجازه ی سرمایه گذاری را به راحتی به مهاجران می دهد.

 

 

شرایط ثبت شرکت در اوکراین

 

یکی از شرایط مهم ثبت شرکت در این کشور به این صورت می باشد که فرد مورد نظر باید سن 16 سال را داشته باشد و هدف وی تجارت در این کشور باشد. یکی دیگر از این شرایط حضور قانونی فرد به کشور اوکراین باشد.

 

یکی از دیگر از شرایط مهم داشتن و دارا بودن کارت شناسایی اوکراینی می باشد که آن را از طریق ارائه ی مدارک به مراجع قانونی این کشور می توان به دست آورد.

 

 

شهروندان و افراد کشورهای غیر اتحادیه اروپا که تصمیم به ماندن بیش از سه ماه در اوکراین را دارند باید ظرف 30 روز از ورود به این کشور برای کارت اجازه اقامت اقدام کنند.

 

این درخواست باید در دفتر خارجی ها انجام شود ، اما برای این کار شرکت باید از قبل به وجود آمده باشد و شماره شناسایی اوکراینی (شماره مالیات) به دست آورده باشد.

 

پس از ارائه درخواست اجازه اقامت، یک نسخه تمبر از برنامه صادر می شود. کارت اقامت باید طی یک و نیم تا دو ماه صادر شود.

 

قوانین ثبت شرکت در اوکراین

 

 

کشور اوکراین به شهروندان و افراد خارجی که از سراسر جهان به این کشور مراجعه کرده اجازه می دهد تا در این کشور شرکت شخصی خود را افتتاح کنند. البته باید به این نکته نیز اشاره داشت که برای دریافت این مجوز، قوانین دقیقی چیده شده است که هر شهروند خارجی موظف است آن ها را به صورت کامل رعایت کند.

 

مهم ترین قوانینی که در این زمینه تعیین شده اند و باید اجرا شوند عبارتند از:

 

 

از شرایط مهمی که در ثبت شرکت در این کشور برای افراد بسیار مهم می باشد به این شکل که هر فرد خارجی برای ثبت شرکت خود یاسد اجازه ی کار کشور اوکراین را به طور رسمی داشته باشد. برای دریافت اجازه ی کار از کشور اوکراین باید به مراجع قانونی مربوط به این امور در این کشور مراجعه و نسبت به دریافت ان اقدام نمایند.

 

از شروط مهم دیگری که وجود دارد به شکل که در مواردی که فرد خارجی خودش شرکت خود را افتتاح کرده است و مدیر اصلی شرکت هم خود فرد می باشد این فرد برای اجازه ی کار این کشور نمی تواند اقدام به دریافت آن نماید.

 

 

در چنین مواردی که افراد با آن مواجه می شوند برای پیش بردن اهداف شرکت خود باید از روش های زیرکانه ای استفاده9 نمایند یکی از این روش ها این است که یکی شهروند اوکراینی به عنوان مدیر اجرایی در شرکت استخدام شود و از طریق ان شخص برای دریافت اجازه ی کار به مراجع قانونی مراجعه کرد. در آخر با اخرج فرد اوکراینی شرکت را توسط خود اداره کرد.

 

برای افتتاح شرکت و ثبت آن در کشور اوکراین، هر شهروند خارجی باید یک شماره شناسایی پرداخت مالیات داشته باشد. این شماره تک ویگانه می باشد و هر شخصی در تمام طول عمر خود از آن استفاده می کند. پیش از مجوز شروع کار در اوکراین هر فرد باید اقدام به ارائه شماره شناسایی مالیاتی خود نماید.

 

 

در صورتی که فرد سرمایه گذار حداقل 100000$ (دلار) در کشور اوکراین سرمایه گذاری کند، می تواند به اقامت از طریق سرمایه گذاری در اوکراین دست پیدا کند.

 

انواع شرکت ها در اوکراین

 

 

شرکت سهامی خاص و شرکت سهامی با مسئولیت محدود می باشد که در ثبت شرکت سهامی خاص فرد مدیر عامل شرکت نمی تواند خود شخص خارجی باشد و باید یک فرد اوکراینی باشد. در شرکت سهامی با مسئولیت محدود طرفداران زیادی را در سراسر جهان دارد و سرمایه گذاران زیادی را جذب کرده است.

 

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در اوکراین

 

ثبت شرکت در کشور اوکراین تفاوت های زیادی دارد و هم از طریق افراد حقیقی و هم از طریق افراد حقوقی انجام می پذیرد که البته هر کدام از روش ها وابسته به شرایط خود مدارک خاص خود را مورد نیاز می باشد.

 

البته سایر موارد دیگری هم چون رشته و زمینه و هم چنین نوع کار و فعالیتی را که فرد تصمیم دارد در آن زمینه اقدام به کار کردن نماید در مدارکی که باید تحویل دهد تاثیر گزار است و با این حال فردی که تصمیم به افتتاح و ثبت شرکت دارد باید مدارک زیر را داشته باشد:

 

  • کپی صفحه اصلی پاسپورت
  • کپی شماره ثبت مالیاتی
  • لیست کلیه اهداف اقتصادی
  • اطلاعات کلی مربوط به قراردادها
  • معرفی کلیه سهامداران و تصمیم سازان و قدرت تصمیم گیری آن ها در شرکت بعلاوه امضای رسمی هر یک از آن ها

 

 

در صورتی که یک فرد حقوقی قصد افتتاح شرکت در کشور اوکراین را داشته باشد، ارائه کلیه مدارک زیر الزامی است:

 

 

  • کپی پاسپورت و شماره ثبت مالیاتی کلیه اعضای هیئت مدیره
  • کپی دقیق و قابل قرائت از اساسنامه شرکت
  • کپی مدارک رسمی ثبت شرکت در کشور مبدا
  • گواهی رسمی که نشان دهنده مکان اصلی شرکت است.
  • گواهی نشان دهنده قدرت قانونی هر یک از اعضای هیئت مدیره بعلاوه امکان حق امضا و امضای رسمی هر یک از آن ها

 

نکات مهم ثبت شرکت در کشور اورکراین

 

 

برای ثبت شرکت های نمایندگی باید درخواستی به وزارت بازرگانی و اقتصاد ارسال شود که در این درخواست باید این موارد را در خود جای داده باشد:

 

نام نهاد خارجی و نام کشوری که نهاد در آن وجود دارد ، همکاری خود با نهاد های خارجی ، شماره تلفن و شماره فکس، تعداد افرادی که در نهاد های حقوقی استخدام شده اند ، ارائه دادن جزییات بانکی به صورت کامل ،مشخصات افراد خارجی که قصد فعالیت در نمایندگی ها را دارند ، شهری که شرکت نمایندگی در آن وجود دارد و تاریخ تاسیس نهاد خارجی.

 

در انتهای درخواست های خود افراد اهدافشان از مهاجرت را به همراه بیان یک سری اطلاعات که درباره ی روابط تجاری آن ها و هم چنین شرکای تجاری و هم چنین علت همکاری آن ها می باشد بیان و ارسال نمایند.