سرمایه گذاری در اوکراین یکی از بهترین راه های مهاجرت به اوکراین و اخد اقامت در این کشور می باشد . این شیوه را در واقع می توان یکی از بهترین و البته مناسب ترین شیوه ها برای دریافت اقامت دائم اوکراین دانست . از طرفی دیگر اقتصاد روبه رشد این کشور و فرصت های فراوانی که در اوکراین وجود دارد می تواند ضامن آینده شما و خانواده تان در این کشور باشد . البته انجام سرمایه گذاری در اوکراین نیازمند شرایط و البته مراحلی است که گاه برای بسیاری از افراد پیچیده است . ما در ادامه این مطلب سعی کرده ایم تا این پیچیدگی را برای شما کم نماییم لذا اگر شما هم به دنبال سرمایه گذاری در اوکراین و یا مهاجرت به آن هستید بهتر است تا انتهای این متن با ما همراه شوید .

چرا اوکراین برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم؟

هنگامی که صحبت از سرمایه گذاری برای مهاجرت می شود، به سادگی می توانید گزینه های زیادی را بررسی  نماید . این موضوع در حالی است که برای سایر شیوه های مهاجرت چنین آزادی عملی را ندارید . اوکراین جزو کشور هایی است که این روز ها به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری تلقی می شود و تعداد زیادی از افراد هم بدان علاقه مند هستند . این کشور دارای منابع طبیعی بسیار عظیمی است و از طرفی دیگر اقتصاد نبستاً پایداری را در خود دارد . بطور کلی اوکراین به عنوان دومین کشور پهناور قاره اروپا شناخته می شود و قریب به نیمی از معادن فولاد و آهن شوری سابق را در دل خود دارد . از طرفی دیگر دارای حجم بسیار زیادی از منابع ارزشمند دیگر نظیر منگنز، ذغال سنگ، تیتانیوم و… می باشد .

این کشور یک چهارم از کل خاک سیاه جهان را در خود دارد . خاک سیاه به عنوان حاصل خیز ترین خاک جهان شناخته می شود که در آمریکا و کانادا هم یافت می شود. وجود این خاک سبب شده است تا کشور اوکراین کشاورزی شکوفا و روبه رشدی را داشته باشد . مازاد بر این موارد صنایع دیگر این کشور نظیر هواپیما سازی و شرکت های مبتنی بر فناوری و IT از بازار بسیار مناسبی برخوردار هستند . مجموع این موارد سبب شده است تا اوکراین به عنوان یکی از بهترین مقاصد برای سرمایه گذاری شناخته شود .

چرا اوکراین برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم؟

چرا اوکراین برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم؟

مازاد بر موارد یاد شده قیمت های مناسب و اقتصاد روبه رشد یکی دیگر از مواردی است که زندگی در اوکراین را برای سرمایه گذاران خرد جذاب می کند. برای مثال هزینه زندگی در پایتخت اوکراین بطور متوسط 18.86 درصد پایین تر از ایران و نرخ اجاره منزل هم حدوداً 38.73 کمتر از تهران است . ترکیب این موارد سبب شده است تا سرمایه گذاری در تهران یک گزینه جذاب برای افراد باشد .

شرایط سرمایه گذاری در اوکراین

در تمام کشور های دنیا برای سرمایه گذاری شرایط ویژه ای تعیین شده است و اوکراین هم از این قاعده مستثنی نیست . برای اینکه بتوانید اقامت اوکراین را از طریق سرمایه گذاری دریافت نمایید، می بایست حداقل 100000 هزار دلار آمریکا در اوکراین سرمایه گذاری نمایید . شما برای این سرمایه گذاری در حیطه های مختلف اختیار تام دارید و می توانید حوزه مورد نظر خود را از قبل انتخاب نمایید . بهترین کار برای انجام این سرمایه گذاری ثبت یک شرکت سهامی و یا شرکت با مسئولیت محدود در اوکراین  و سپس انتقال این وجه به حساب این شرکت در یکی از بانک های اوکراین می باشد .

لازم به ذکر است شما مازاد بر این باید مجموعه ای از شرایط عمومی از جمله نداشتن سوء پیشینه و گواهی های پزشکی هستید . در کنار این موارد شما می بایست در قانون اساسی اوکراین را هم به رسمیت بشناسید و نسبت به آن متعهد باشید. البته این موارد در رابطه با مهاجرت به بسیاری از کشور ها صادق است اما در هر حال برای سرمایه گذاری در اواکراین می بایست از چنین شرایطی هم بر خوردار باشید . لازم به ذکر است که این قوانین بسته به شرایط امکان تغییر دارند. شما برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی ویزا اوکراینا تماس حاصل فرمایید.

فرآیند و مراحل سرمایه گذاری در اوکراین

برای اینکه بتوانید اقامت دائم اوکراین از طریق سرمایه گذاری را به دست آورید می بایست مراحل مختلفی را طی نماید . اولین مرحله دریافت گواهی سوء پیشینه و ضمیمه کردن آن به پرونده تان می باشد . مرحله بعدی دریافت گواهی های پزشکی می باشد . شما نباید هیچ گونه اعتیادی به مواد مخدر و یا الکل داشته باشید و از طرفی دیگر نباید ناقل بیماری های عفونی باشید. بدین منظور شما باید آزمایش های مختلف پزشکی را طی نمایید و گواهی های آن را پیوست پرونده خود نمایید .

بعد از انجام مراحل فوق شما بایستی یک شناسه مالیاتی اوکراین را به دست آورید تا بتوانید در اوکراین حساب بانکی ایجاد نماید . به دست آوردن شناسه مالیاتی فرآیند نسبتا ساده ای دارد و به واسطه آن شما می توانید اقدام به ایجاد حساب بانکی نمایید . پس از این کار شما می بایست مبلغ سرمایه گذاری خود (حداقل 100000 دلار) را از حساب شخصی خود به یک حساب با مسئولیت محدود در بانک های اوکراین انتقال دهید . بعد از انجام این کار شما می بایست از بانک مربوطه گواهی ارسال مبلغ را دریافت نمایید تا در مراحل بعدی از آن استفاده نمایید . زمانی که این مراحل را طی کردید و مدارک لازم برای آن ها را به دست آوردید، می بایست درخواست خود مبنی مهاجرت و دریافت اقامت را به اداره مهاجرت اوکراین ارسال نمایید .

فرآیند و مراحل سرمایه گذاری در اوکراین

فرآیند و مراحل سرمایه گذاری در اوکراین

شما می بایست مازاد بر مدارک یاد شده، پاسپورت و مدارک هویتی خود را همراه با سند  و گواهی اقامت در خارج از اوکراین را هم ضمیمه نمایید . این مدارک می بایست به زبان اوکراینی ترجمه شده باشد . لازم به ذکر است که گاهاً در طول این پروسه مشکلات و یا مسائلی بوجود می آید که می تواند روند کار را طولانی تر نماید لذا توصیه می شود تا در حین فرآیند سرمایه گذاری در اوکراین یک وکیل و یا مشاور دلسوز را همراه خود داشته باشید . اگر شما هم قصد مهاجرت به اوکراین یا سرمایه گذاری در آن را دارید می توانید هم اکنون با مشاورین ما در موسسه ویزا اوکراینا تماس حاصل فرمایید تا شما را در طول این پروسه یاری کنند .