چرا تحصیل در اوکراین ؟

 

 • برنامه تبادل دانشجویی دو جانبه با دانشگاه های آلمان ، سوئد ، فنلاند ، جمهوری چک …

 • دانشجویان میتوانند همزمان با تحصیل کار کنند

 • شانس اقامت دائم و اسکان در اروپا پس از اتمام برنامه تحصیلی

 • همه دانشجویان بین المللی تقریباً از 30% الی 50% تخفیف در سفر برخوردار می شوند

 • غنی سازی تجربه از طریق بازدید اساتید از ایالات متحده ، کانادا ، انگلیس و …

 • مشارکت دانشجویان در سمینارها / سمپوزها / کارهای پروژه ای و غیره ، در سایر شهرهای اروپا

 • آب و هوای معتدل در طول سال ، اوکراین دارای آب و هوای معتدل قاره ای با زمستان های سرد و تابستان های گرم است . فقط ساحل جنوبی کریمه اوکراین دارای آب و هوای نیمه گرمسیر مرطوب است .

 • یکی از بهترین سیستم های حمل  نقل در اروپا ، حمل و نقل در اوکراین ، یک مجموعه به خوبی توسعه یافته از بخش های زیرساخت است که بر اساس موقعیت جغرافیایی کشور بنا شده است . انواع حمل و نقل مانند زمینی (اتومبیل ، ریلی ، اسب سواری ، باربری) ، آب (دریا ، رودخانه) ، هوایی و خط لوله وجود دارد .

 • مقرون به صرفه

 • کیفیت آموزش

 • چشم انداز شغلی بهتر

 • استاندارد زندگی اروپایی

 • تاکید بر جنبه های عملی در آموزش

 • بدون آزمون ورود

 • پذیرش در سراسر جهان به عنوان روش آموزش اوکراینی

 • بدون نیاز به آیلتس و تافل

 • دوره های شناخته شده جهانی (اروپا ، انگلیس ، ایالات متحده ، آسیا ، آفریقا)

 • مدرک پزشکی شناخته شده توسط (WHO, UNESCO, PLAB(UK), USMLE(USA در سراسر اتحادیه اروپا و غیره

زندگی و تحصیل در اوکراین : 

 

هزینه زندگی در اوکراین بسته به منطقه و شهر متفاوت است . به طور طبیعی ، شهرهای بزرگی مانند Kiev و Odessa نسبت به شهرهای کوچکتر مانند Lviv , Ternopil , Dnipropetrovsk , Donetsk , Lugansk , Ivano-Frankivsk , Nikolaev یا Kherson هزینه زندگی بسیار بالاتری دارند . مناطق روستایی نیز با هزینه بسیار کمتر ، ارزانتر است . به طور کلی ، اوکراین هزینه زندگی نسبتاً کمی دارد . براساس رتبه بندی های اخیر در زمینه پر هزینه ترین مکان برای زندگی ، اوکراین در رده ی هفتادمین مکان در سطح جهان قرار گرفت . یک دانشجو باید حدود 150 تا 200 دلار در ماه برای هزینه های زندگی ، به غیر از هزینه شهریه ، در دسترس داشته باشد .

Kiev به عنوان پایتخت کشور اوکراین ، بسیار ارزانتر از بسیاری از پایتخت های اروپایی دیگر است . بخش مرکزی Kive شامل بوتیک های مشابه شهرهای بزرگ مانند مسکو ، رم ، پاریس ، و سایر کشورها است و قیمت کالاها در آنجا تقریباً یکسان است . بسیاری از آپارتمان ها در قسمت مرکزی Kive نیز مقرون به صرفه است ، به ویژه آنهایی که در خیابان اصلی Kreschatik واقع شده اند و دارای امکانات لوکس می باشند . بنابراین ، افرادی که مدت طولانی را در Kive می گذرانند ، متوجه می شوند که در مقایسه با سایر پایتخت های اروپایی ، Kive واقعاً ارزان است .

اگر قصد دارید به مدت طولانی به اوکراین بیایید ، Ternopil , Lviv , Ivan-Franskii ارزانتر از Kive هستند . به خصوص در مورد آپارتمان ها (اجاره و فروش) به جز اجاره در ماه های ژوئیه و آگوست که بسیاری از مردم در ما های تابستان برای تعطیلات می روند . املاک و مستغلات در این شهرها تقریباً به میزان نیمی ، از قیمت Kive ارزان تر است و خدمات و محصولات معمولاً 15% تا 20% ارزانتر از Kive هستند .

هزینه های زندگی در اوکراین برای دانشجویان : 

برای زندگی راحت در اوکراین ، باید هزینه 1500 تا 2000 دلار در سال به غیر از هزینه شهریه در دسترس داشته باشید . هزینه زندگی در اوکراین بسیار ارزانتر از سایر شهرهای اروپایی است .

🔹🔸مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش از دانشگاه:

۱_کپی رنگی  از صفحه اول پاسپورت (به صورت اسکن)
۲_کپی رنگی  از اصل دیپلم و ریز نمرات سه ساله  (به صورت اسکن)
۳_کپی رنگی از ویزاهای قبلی
4_وکالت نامه تحصیلی به نام شرکت برای اخذ پذیرش در برخی از دانشگاه ها

(به صورت اسکن)
5_کپی رنگی از شناسنامه (به صورت اسکن)

مدارک در دارالترجمه به زبان انگلیسی ترجمه شود و در دادگستری،وزارت امور خارجه و سفارت اوکراین در تهران تایید شود.

🔹🔸شرایط مورد نیاز برای دانشگاه:

۱)معدل بالای 14 دیپلم

۲)سن زیر 27سال برای دانشجو

۳)قبولی در آزمون ورودی دانشگاه

تحصیل در اوکراین

شرایط اخذ ویزای تحصیلی اوکراین و شرایط کسب اقامت پس از تحصیل در اوکراین در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفته است که برای بالا بردن سطح آگاهی خدمت شما عزیزان ارائه می گردد. اما از مطالب مهم که متقاضیان در صدد آن هستند و می توان به آن اشاره کرد این است که آیا تحصیل در اوکراین منجر به اقامت شما در این کشور می شود؟ و یا هزینه های تحصیل و زندگی در اوکراین چگونه می باشد

تحصیل در اوکراین در مقطع کارشناسی

تحصیل در اوکراین و آموزش در دانشگاه های این کشور بیشتر به زبان اوکراینی و زبان روسـی می باشد. بنابراین دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در برخی رشته های تحصیلی در اوکراین باید از یک دوره پایه شروع کنند که این دوره شامل زبان اوکراینی و یا زبان روسی است. اما در کنار این موضوع امکان ادامه تحصیل به زبان انگلیسی نیز فراهم می باشد، لذا برای ادامه تحصیل به زبان انگلیسی نیازی به گذراندن دوره های پایه و گذراندن زبان اوکراینی نمی باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی ۴ سال تحصیلی است. افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های دولتی اوکراین را دارند باید در امتحانات و آزمون های پایان دوره خود حداقل امتیاز ۴ را اخذ نمایند. سیستم امتیاز بندی تحصیلی در اوکراین دارای 5 نمره می باشد

تحصیل در اوکراین در مقطع کارشناسی ارشد

پس از اخذ مدرک کارشناسی، دانشجویان می توانند برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در یک دانشگاه و یا موسسه علمی ثبت نام نمایند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به دلیل صرفه جویی در هزینه ها و کوتاه بودن زمان آن می تواند گزینه ای مناسب برای دانشجویان بین المللی تلقی شود. به همین دلیل تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد جز پر طرفدارترین مقاطع تحصیلی برای دانشجویان بین المللی محسوب می شود، چرا که بعد از تحصیل به راحتی می توانند وارد بازار کار شوند و یا برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر اقدام لازم را انجام دهند. یک سال تحصیلی در اوکراین بین اول سپتامبر تا فوریه می باشد که هر سال شامل دو ترم تحصیلی است. در پایان هر ترم از دانشجویان بین 3 الی 5 آزمون گرفته می شود که در صورت موفقیت آمیز بودن این آزمون ها ورود به دوره و ترم بعد برای آنان تضمین می شود.

تحصیل در اوکراین در مقطع دکترا

دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری باشند می توانند باید در طول سال برای تمامی برنامه ها همچون مهندسی، اقتصاد، مدیریت و… اقدام به اخذ پذیرش نمایند. مطالعه و ادامه تحصیل در مقاطع دکتری بیشتر به زبان روسی، اوکراینی و یا انگلیسی است. مقطع دکتری در اوکراین بسته به رشته تحصیـلی بیـن 3 الـی 4 سـال به طـول می انجامد. اما تحصیل در مقطع دکتری و اخذ پذیرش در این مقطع دارای شرایط خاصی است که متقاضیان ملزم به برآوردن آن می باشند. دانشجویان و متقاضیان تحصیل در اوکراین می بایست با یک استاد راهنما ارتباط برقرار کنند که خود این موضوع نیازمند دانش کافی زبان می باشد. علاوه بر آن نکته کلیدی برای ادامه تحصیل در اوکراین ارائه 3 الی 4 مقاله علمی و نشریه می باشد که باید در پروژه ای در رابطه با پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد و در زمینه رشته تخصصی متقاضی باشد که یکی از شرایط لازم برای ادامه تحصیل در این مقطع می باشد. اصولا متقاضیان می توانند در این مقطع تحصیلی منوط به رشته تحصیلی خود مشغول به کار شوند. در نهایت دانشجویان باید یک پایان نامه به زبان اوکراینی، روسی، آلمانی یا انگلیسی بنویسند و از آن دفاع کنند.

تحصیل در اوکراین و کار دانشجویی

کار دانشجویی و کار در حین تحصیل همیشه یکی از موضوعات قابل بررسی از نظر دانشجویان بین المللی می باشد. اوکراین همانند دیگر کشورهای اروپایی به متقاضیان تحصیل در این کشور این اجازه را می دهد که ضمن تحصیل بتوانند کار کنند، اما این موضوع به شرایط خاصی بستگی دارد که در ادامه به آن می پردازیم.