اوکراین

 

شهر های مهم اوکراین

شهر های مهم اوکراین که در شرقی ترین قسمت قاره ی اوپا قرار دارد و در جنوب این کشور دریای سیاه و دریای آزوف وجود دارد و از 24 استان تشکیل شده است دارای تعداد زیادی هستند. اگر به تاریخ این کشور نگاه کنیم خواهیم دید که در دوره های جنگ جهانی دوم در استعمار آلمان و روسیه در آمد اما بعد گذشت سال ها استقلال خود را به رسمیت شناخت. یکی از ویژگی های مهم رفتاری در بین مردم اوکراین ، خوش گذرانی این مردم با وجود کم ترین امکانات و تجهیزات می باشد که اگر ما بخواهیم شاهد این امر و موضوع باشیم در سایر نقاط شهر ها و خیابان های این کشور این امر را در نوع رفتار و منش مردم می توانیم به راحتی ملاحظه کنیم و ببینیم .

اکثر مردم این کشور ، به زبان اوکراینی صحبت می کنند و به ان تسلط زیادی نسبت به زبان های دیگر دارند که این زبان شباهت زیادی به زبان روسی دارد و همین امر کار را برای گردش گران سخت می کند زیرا که این مردم به زبان انگلیسی تسلط زیادی ندارند . به همین دلیل کشور اوکراین ، در سال های اخیر تلاش بیشتری برای جذب گردشگران به این کشور کرده است و سخت گیری های خود را نسبت به مهاجرانی که قصد دارند به این کشور مهاجرت کنند را کم تر کرده است تا مهاجران بیش تری را جذب کند  .

در این امر شهر های این کشور از اهمیت زیادی برای جذب گردشگران و سایر مردم دارد که ما در این مطلب درباره شهر های مهم اوکراین مطالب مهمی را برای شما شرح می دهیم . کیف کیف یا کیو (Kyiv) بزرگ ترین و از شهر های مهم اوکراین می باشد که پایتخت این کشور نیز می باشد . قدمت این شهر به دوران قبل از وجود داشتن اوکراین کنونی باز می گردد . در این شهر معماری های زیبا و مدرن و جدیدی به گونه صورت گرفته است که آن را در زمره معماری های خاص قرار داده است. این شهر یکی از مکان های مهم فرهنگی ، گردش گری و صنعتی کشور اوکراین می باشد و بیش ترین مشاهیر و چهره های معروف کشور اوکراین را تربیت کرده است. پیشرفت های چشم گیری که در این شهر به وجود امده است وسایل حمل و نقل همگانی زیادی و گسترده ای را مهیا کرده است . از ویژگی های مهم این شهر هزینه های اندک و کم استفاده از این وسایل می باشد.

جشن ها و پای کوبی ها در این کشور برای همه ی مردم مهم است اما مردم شهر کیف اهمیت بیشتری برای آن ها قائل هستند و آن ها را به طور دقیق تر اجرا می کنند. یکی از این جشن های مهم ، جشن “روز کیف” می باشد که سالانه مردمان زیادی از سراسر دنیا به این شهر ورود پیدا می کنند تا در کنار سایر این مردم ، این جشن را بر پا کنند.  اوژهورود (‏Uzhhorod‏ ) ‏ ‏‏‏‏‏‏‏‎ یکی دیگر از شهر های اوکراین که از اهمیت زیادی نیز برخودار است اوژهورد می باشد که با اسکواکی و مجارستان هم مرز می باشد به همین دلیل ، مردم این شهر ویژگی های مشترکی با ساکنین این دو کشور دارند و مجارستانی ها و رومانیایی های زیادی را در خود جای داده است . شهر دنیپروپتروفسک یکی دیگر از شهر های مهم در این کشور ، شهر دنیپروپتروفسک می باشد که موقعیت جغرافیایی این شهر به گونه ای است که در جنوب شرقی اوکراین و در کنار رود خانه دنیپرو واقع شده است.

از ویژگی های مهم این شهر که آن را از نقاط مهم کشور کرده است ، این که از سال های خیلی قبل تا به امروز مرکز فولاد این کشور بوده و در سال های اخیر مرکز صنایع هوا و فضا قرار رفته است . به دلیل داشتن آب و هوای خوب و متعادل این شهر سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است . همین امر بیان گر یکی دیگر از نقش های مهم این شهر برای اوکراین است.  اودسا یکی از شهر های مهم  این کشور که اهمیت بسیار زیادی برای این کشور دارد شهر اودسا می  باشد.

این شهر به دلیل موقعیت و مکان جغرافیایی خود در کنار رود خانه سیاه و وجود بندری مهم و همن طور وجود اماکن گردش گردی و تاریخی و طبیعی بسیار زیاد آن را به مهم ترین شهر اوکراین تبدیل کرده است . که سالانه بخش زیادی از گردش گران برای حضور در این منطقه حضور پیدا می کنند. حضور سواحل زیبا و آب های گرم و تفریحاتی ک در این مناطق وجود دارند موجب گردیده است گردش گران زیادی از همه نقاط جهان به این منطقه بیایند . این شهر در جذب گردش گر در اوکراین رتبه اول را دارد و همین امر بیان گر اهمیت و نقش مهم این شهر برای کشور اوکراین است. 

شهر پولتاوا در کشور اوکراین شهر پولتاوا که در استان پولتاوا و در همسایگی شهر کیف و در کنار رودخانه وورسکالا قرار دارد یکی دیگر ار شهر های مهم در این کشور می باشد که در دوره های قرن 18 به دلیل جنگ های نظامی با بلاروس ها این شهر به شهر نظامی ها مشهور و معروف شده است . این شهر به دلیل همسایگی خود با کیف ، ملیت های مختلفی را در خود جای داده است و آکادمی ها و مراکز علمی زیادی در آن حضور دارند و وجود موزه های معروف و مشهور باعث جذب تعداد زیادی از گردشگران هستند. 

شهر یالتا یالتا یکی از شهر های استان کریمه می باشد که با داشتن آب و هوای گرم و مدیترانه ای یکی از نقاط مهم گردش گری در اوکراین محسوب می شود به ویژه در فصل زمستان با داشتن سواحل زیبا و بازار های رو باز مشهور خود از مناطق مهم تعطیلات عید برای سایر مردم محسوب می شود.

در این شهر آثار دیدنی زیادی از جمله قصر لیوادیا، قصر سوالوز نست ، کلیسای ارامنه ، کلیسای فوروس و مکان های دیدین زیادی وجود دارند که سایر مردمی که در این شهر حضور می یابند برای دیدن این آثار حضور می یابند. شهر چرنهیف در کشور اوکراین چرنهیف یکی از شهر های بسیار قدیمی کشور اوکراین می باشد که با آثاری که در این شهر مشهود و پیدا هستند با دیدن آن ها به توریست که انگار که در دوران تاریخی و باستانی سفر کرده اید . این شهر با موقعیت جغرافیایی خود در کنار رودخانه دزنا و با ساختمان های قدیمی و ارزش مند تاریخی که دارد آن را به مهم ترین بخش گردش گری اوکراین تبدیل کرده است. 

شهر میرهورود در کشور اوکراین یکی دیگر از شهر های مهم ، شهر میرهورد می باشد که این شهر در کنار رودخانه قرار دارده اما اهمیت و نقش موثر این شهر در جذب گردش گران به دلیل وجود چشمه های آب های گرمی است که از زمین نشئت و سرچشمه گرفته اند و باعث به وجود آمدن حضور گسترده ای از مردم در همه ی نقاط برای استفاده از خواص درمانی این آب ها می باشد.