غذاهای اوکراین

غذاهای اوکراین تاریخچه ی غذاهای اصلی اوکراین اوکراین کشوری زیبا و منحصر به فرد می باشد که به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری و توریستی زیبا سالانه مهاجران و مسافران زیادی از سراسر جهان به این کشور سفر می کنند. غذاها و آشپزی مردم اوکراین به گونه ای است که علاقه مندان زیادی را به خود جذب نموده است. البته آشپزی و طبخ غذا در اوکراین در طول سال ها تغییراتی نموده اند و در نهایت به شکل امروزه در آمده اند که هر کدام از انواع غذاهای اوکراینی طعم منحصر به فرد و خاص و دوست داشتنی خود را دارد.

 

از ادویه جات و طعم دهنده های بسیار زیادی که اوکراینی ها در غذاهای خود استفاده می نمایند چاشنی سیر و پودر سیر می باشد. در طبقه بندی هایی که صورت گرفته است ، نوع غذا و پخت ان در اوکراین در رتبه ی غذا های خوش مزه و دل پذیر قرار دارند که روش پیچیده و سختی برای پخت ندارند و طبخ ان ها اسان است و هر فردی به راحتی و آسانی می تواند این غذا ها را پخت نماید و از ان ها نهایت استفاده را ببرد .

تنوع غذایی زیادی که در انواع غذاهای این کشور وجود دارد خود نشان دهنده ی وجود یک فرهنگ غنی و بسیار ارزش مند در این کشور می باشد . البته تنوع غذایی موجود در هر کشوری خود نشان دهنده ی آداب و رسوم کشور ها و نشانه ی علاقع ی ان ها به نوع غذا ها و هم چنین طبع غذایی آن مردم می باشد. از ویژگی های مردم اوکراینی استفاده از انواع ادویه ها به خصوص ادویه های مخصوص کشور اوکراین به همراه غذاها و به ویژه طبخ گوشت با این نوع ادویه ها و سرو آن به همراه برنج از محبوب ترین غذاهای این کشور می باشد که مسافران زیادی با تست کردن انواع غذا اوکراینی به سمت این کشور جذب شده اند وهر فردی در از هر قسمتی از جهان می توانند به راحتی این غذا ها میل کنند.

از مواد اصلی و تشکیل دهنده ی غذاهای اوکراین که مردم این کشور سال ها است این نوع مواد را از زمین های حاصل خیز کشور خود برداشت می نمایند و می توان گفت خود سازنده ی چاشنی های خود هستند می توان به گندم ،  ارزن هندی و گندم سیاه یا چاو دار اشاره کرد. از ویژگی های پخت مواد غذایی اوکراین نیز می توان به این مورد اشاره کرد که مواد غذایی این مردم قبل از استفاده شدن در غذای اصلی خود ، آن را می جوشانند و نیم پز می کنند و یا سرخ می کنند.

از دیگر ویژگی های مواد غذایی این کشور می توان به این مورد اشاره کرد که به دلیل فراوانی زمین های کشاورزی در این کشور و هم چنین وجود خاک حاصل خیز انواع مواد غذایی کشت شده به صورت ارگانیک و کاملا سالم و بدون استفاده از مواد شیمیایی و ضرر رسان و بدون هیچ گونه سم و یا افزودنی های شیمیایی می باشند. در این کشور انواع نوشیدنی ها همانند چای و قهوه در بین مردم بسیار محبوب می باشد .

غذاهای این کشور برای بسیاری از مردم در سراسر جهان از محبوبیت بسیاری برخور دار است و دارای ارزش غذایی بالایی برای مردم اوکراین است به گونه ای که چندین غذای معروف این کشور در سطح بین المللی نیز مشهور شده اند. انواع غذاهای اوکراین سوپ انواع سوپ های گوناگونی ازجمله  کاپوشنیاک، رزولنیک، سالیانکا، یوشکا و برشت در این کشور استفاده می شوند که هر کدام نیز در بین مردم از محبوبیت زیادی برخور دار هستند و مردم ان ها را جزو غدپذا های اصلی خود قرار می دهند .

از معروف ترین انواع سوپ ، سوپ برشت می باشد که مسافران و مهاجران زیادی نیز به این نوع سوپ علاقه مند شده اند. این سوپ که چاشنی اصلی و حخوش مزه ی ان نیز سیر معروف اوکراین می باشد در واقع یک غذای روسی است که مواد اصلی تشکیل دهنده ی این سوپ را چغندر تشکیل داده است به دلیل وجود چغندر و رنگ قرمزی که از خود می دهد ، رنگ این سوپ نیز قرمز می باشد.

از دیگر مواد تشکیل دهنده ی این سوپ جهانی گل ‌کلم، سیب‌ زمینی، هویج، پیاز، جعفری و مقدار زیادی گوشت می باشد. در حال حاضر برای طبخ و پخت این نوع سوپ در کشورهای اروپای شرقی و روسیه روش های بسیار زیادی وجود دارد اما به طور کلی روش و دستور پخت به روش اوکراینی تغییری نکرده است. در کشور اوکراین مردم این سوپ را به همراه فریتر سیر یا همان لقمه سوخاری سیر به جای نان سرو می کنند که در زبان محلی پامپوشکی نامیده می شود.

نوع دیگری از این نوع سوپ وجود دارد که به سوپ بورشت سبز معروف می باشد که مواد اصلی تشکیل دهنده ی این نوع سوپ سبزیجات می باشد به همین دلیل و وجود انواع سبزیجات به این نام معروف شده است. از سبزیجاتی که در این نوع سوپ استفاده می شود جعفری و شوید به همراه گوشت ، سیب زمینی و پیاز می باشد که همراه با خامه در نهایت سرو می شود. سوپ یوشکا نیز که یک سوپ به همراه ماهی می باشد اما در کمال تعجب با آب مرغ نیز طبخ داده می شود و در ادامه ی پخت ماهی را به آن اضافه می نمایند و دسنور پخت منحصر به فردی را دارد .

از دیگر مواد تشکیل دهنده ای نوع سوپ نیز ، سبزیجات، پیاز، سیب‌زمینی و غلات می باشند. به دلیل وجود کلسیم و فسفر زیادی در این غذا و ارزش غذایی بالای ان  ، برای درمان انواع بیماری ها از این نوع سوپ استفاده می نمایند . قزاق ها در این کشور محبوبیت بیشتری به این سوپ دارند و در خوراک خود از این نوع سوپ استفاده ی زیادی دارند. سالاد و پیش غذا انواع سالاد ها نیز در بین مردم کشور اوکراین از محبوبیت زیادی برخور دار است که از معروف ترین آن ها نیز سالاد سیب زمینی می باشد که مواد آن سیب زمینی، پیازچه، تخم مرغ، نخود فرنگی، خیارشور و سس مایونز می باشد که این نوع سالاد اوکراینی شباهت بسیار زیادی به الویه ی ما ایرانی ها دارد و پیش غذای مناسبی برای مهمان است .

انواع دیگر سالاد ها و پیش غذا های این کشور کوباسا، سالو، وینیگرت، بابکا، بابلیک و کالادیتس (Kholodets)  می باشد که خود شباهت زیادی به کله پاچه دارد. چیکن کییف (Chicken Kiv) از غذاهای برتر این کشور که در بین سایر مردم جهان نیز از محبوبیت زیادی برخور دار است چیکن کییف یا همان مرغ کییف می باشد که در ان از فیله ی مرغ استفاده می شود. در واقع فیله ی مرغ را به دور یک کره ی سرد می پیچانند و بعد از آغشته کردن ان درون پودر سوخاری و تخم مرغ ان را سرخ می کنند.

این غذا که به ظاهر بسیار ساده می باشد اما با داشتن طعم بسیار خوشمزه ی آن بسیار پرطرف دار می باشد. سختی پخت این نوع غذا نیز به سرخ کردن ان و نریختن کره ی داخل ان می باشد که خود خواستار مهارت زیادی می باشد. در واقع با سرخ شدن مرغ ، کره داخل آن آب می شود و طعم بسیار خوشمزه ای به آن می دهد. بنابر این پخت این نوع غذا نیز بسیار سخت می باشد که هر اوکراینی نمی تواند به راحتی آن را پخت نماید و در رستوران های معروف این کشور به راحتی می توان ان را امتحان کرد.

پنکیک سیب زمینی Potato Pancakes یکی دیگر از غذاهای این کشور که آن نیز به کوکوی ایرانی ها یعنی کوکوی سیب زمینی یا کتلت شباهت بسیار زیادی دارد ، پنکک سیب زمینی اوکراینی می باشد. این غذا که استفاده ی ان بیشتر برای شام و یا صبحانه می باشد و دارای حضم راحتی است با داشتن طعم بسیار خوشمزه ی خود این غذای محبوب در بین مردم از جایگاه غذایی بالایی برخوردار شده است. تاریخچه ی این غذا به کشور بلاروس که همسایه ی این کشور می باشد بر می گردد و پخت ان نیز بسیار راحت و آسان می باشد و هر فرد می تواند ان را در خانه ی خود تهیه کند.

مواد غذایی تشکیل دهنده ی این غذا نیز سیب زمینی پخته شده که بعد از پختن باید له شوند می باشد به همراه تخم مرغ، آرد، سیر، پیاز خرد شده، قارچ و سبزیجات و ترکیب ادویه های مختلف می باشد که بعد ترکیب کلی مواد در روغن سرخ و یا در فر قرار می دهند و از در ان از مواد غذایی گرون قیمت استفاده نمی شود . البته بسیاری نیز از گوشت برای تنوع در غذاهای خود در مواد این غذا استفاده می کنند.

سالو  Salo یکی دیگر از غذاهای محبوب این کشور سالو می باشد که در واقع سالا می باشد و اما به زبان انگلیسی سالو معرفی شده است. این غذا که در واقع از چربی و دنبه خوک می باشد به گونه ای است که دنبه ی شکم خوک را صورت ورقه های نازک برش می دهند. این غذا که نماد مهمان نوازی و هم چنین دارایی ها و وضعیت کشور اوکراین می باشد حاوی مواد غنی ویتامین دی و آ می باشد که این دو ویتامین برای فعالیت مغز، گوارش و هم چنین سم ‌زدایی بدن بسیار مفید می باشند.

برش های دنبه را که گاهی به همراه پوست و یا اندکی گوشت روی نان چاودار که یکی از انواع نان های این کشور است به همراه انواع ادویه ها و سبزیجات ان را طعم دار می نمایند و یا با دودی کردن ،آن را سرو می نمایند. این غذا که در واقع از خوشمزه ترین غذاهای این کشور می باشد به همراه نوشیدنی های مختلف سرو می شود. بانوش Banush یکی از غذاهای فقیر نشین و ثروت مند بانوش می باشد در واقع لفظ فقیر نشین ثروت مند گویای رمز و راز نهفته در این غذا می باشد که در گذشته این غذا در اروپای شرقی برای مردم فقیر بوده است و در زمان حال جایگاه خود را به یکی از غذاهای ثروت مند تغییر داده است.

این غذا که بیشتر در مناطق غربی اوکراین سرو می شود در قدیم ان را با اتش هیزم طبخ می دادند و به دلیل دودی شدن ان در بین بسیاری از افراد بسیار محبوب شده است از دیگر موادی که در تهیه این غذا استفاده می شود شامل آرد ذرت، چربی گوشت سرخ شده و پنیر می باشد. البته در گاهی نیز قارچ و خامه ترش هم برای تزیین روی آن قرار می دادند. وارنیکی (Vareniki) در واقع این غذا یک نوع دامپلینگ یا پیراشکی می باشد که دامپلینگ به این صورت می باشد که یک گروه زیادی از مواد غذایی نشاسته دار به دور مواد غذایی اصلی پیچیده می شوند.

محتویات داخل این خمیر با توجه به سلیقه ی افراد و هم چنین با توجه به محل سکونت افراد و جغرافیای ان منطقه کاملا سلیقه ای می باشد. اما به طور کلی مواد تشکیل دهنده ی داخل این خمیر که برای بسیاری از افراد رایج است شامل کلم پیچ، گوشت، قارچ، پنیر کاتیج، آلبالو، مویز و سیب‌زمینی می باشد که در داخل این وارنیکی ها استفاده می شوند. این غذا به دو صورت شور و شیرین برای مردم استفاده می شود.

نوع شیرین وارنیکی ها با مربا، عسل و سایر مواد شیرین دیگر پر می شود و در نوع شور آن هم از گوشت گرفته تا سبزیجات مختلف در آن استفاده می شود. برای تزیین وارنیکی نیز از خامه ی ترش استفاده می شود در واقع اوکراینی ها تقریبا در بیشتر مواد غذایی خود از تزیین خامه ی ترش استفاده می نمایند. هولودت Holodets یکی از غذاهای اصلی کشور اوکراین که مردم این کشور در اکثر جشن ها و شادی های خود ان را سرو می نمایند و هم چنین در بین این مردم بسیار محبوب می باشد غذای هولودت می باشد که برای اکثر مسافران و مهاجران بسیار تعجب انگیز است.

در واقع هولودت از آب گوشت و سبزیجات که به شکل یخ ‌زده یا همانند ژله تهیه می‌شود و تکه‌ های گوشت نیز در آن وجود دارند. از ویژگی های این غذا پخت ان می باشد که در هنگام پخت ان بوی بدی را به وجود می آورد اما در نهایت با طعم خوشمزه ی خود در بین بسیاری از مردم محبوب شده است. سوسیس خانگی Homemade Sausage یکی از غذا هایی که در بین فرهنگ کشور های اروپایی جدا شدنی است سوسیس می باشد که خود باعث به وجود امدن غذا های جدید و خلق ان ها می شود. سوسیس های خانگی که مردم اوکراین خود اقدام به درست کردن ان ها می نمایند نیز در این کشور بسیار محبوب می باشد.

سوسیس های این کشور از ترکیب موادی شامل گوشت، چربی و ادویه های مختلف تهیه می شود و داخل پوست طبیعی ریخته می شود. سوسیس های خانگی این کشور با سوسیس هایی که بیرون تهیه می شوند کاملا فرق دارند و از طعم بسیار بهتری برخوردار هستند. برای تهیه ی این نوع سوسیس در ابتدا گوشت را چرخ کرده و به همراه سیر و ادویه های دیگر ترکیب می کنند و می پیچند. بعد از آن سوسیس ها را می پزند و  درون فریزر قرار می دهند تا کاملا یخ ببندند و بعد مجددا به صورت سرخ شده، گریل شده یا آبپز می پزند و در کنار دیگر غذاهای اوکراینی مثل وارنیکی یا بانوش سرو می کنند.

دلمه کلم برگ  Cabbage Rolls از دیگر غذای اوکراین که در بین مردم این کشور بسیار محبوب و دلخواه می باشد دلمه ی کلم برگ می باشد که این نوع غذا در بین ایرانی ها نیز بسیار محبوب است. این غذا که بسیار خوشمزه و محبوب است از کلم برگ یا کلم پیچ تهیه می شود و در زبان محلی نیز گلوبتسی نامیده می شود اما پخت این نوع غذا بسیار دشوار است. دلمه ی کلم برگ که پخت ان بسیارسخت و زمان بر است و خواستار مهارت زیادی است در این کشور به دو صورت پخت می شود به این صورت که یا دلمه ها را داخل فر کباب می کنند و یا آن ها را داخل ماهیتابه و همراه با سسی خوشمزه می پزند. از مواد داخل دلمه هم نیز گوشت چرخ کرده به همراه برنج و سبزیجات می باشد که با تزیین خامه ترش سرو می شود.