اوکراین

مزایا و معایب اوکراین

مزایا و معایب اوکراین مزایا و معایب اوکراین را با توجه به شرایط و موقعیت هایی که در این کشور است باید بررسی و تحلیل کرد. بنابراین باید در حوزه ی جغرافیایی و آب و هوایی و سایر امور دیگری که منجر به پیشرفت این کشور در زمینه های اقتصادی گردیده است و سالانه افراد زیادی اقدام به مهاجرت و ساکن شدن در این کشور می کنند نیز بررسی کرد. اجازه ی مهاجرت و دریافت اقامت کشور اوکراین خود نیز شرایط خاص مربوط به خود را دارد که با توجه به آن شرایط و وجود موقعیت مهاجرتی مناسب به سایر افراد اجازه ی اقامت را می دهد. شرایط مورد نیاز برای اجازه دادن به افراد برای اقامت در این کشور ، مواردی هستند که در قوانین مهاجرتی کشور اوکراین به روشنی بیان شده است.

قوانین ورود مهاجر به اوکراین و صدور اقامت دائم با در نظر داشتن و توجه به آن که فردی در خارج از کشور اوکراین به طور موقت ساکن است و اقدام به پذیرش اقامت کشور اوکراین کرده است ، ماموران بخش کنسول گری اوکراین ، یک ویزای یک ساله را برای فرد صادر می کنند. بعد از آمدن باید به اداره ی مهاجرت کشور اوکراین مراجعه نماید و اجازه ی ساکن شدن در این کشور را که قبلا دریافت کرده بود را به آن جا تحویل دهد . هم چنین باید اقدام به ارائه ی مدارکی از جمله کپی و رو نوشت پاسپورت ، ویزا و کپی مجوز مهاجرت نماید که در آن صورت بعد از گذشت یک هفته مجوزی برای وی صادر می گردد.

مزایا و مشکلات زندگی در کشور اوکراین کشور اوکراین به دلیل وسیع بودن و داشتن جمعیت زیاد نسبت به دیگر کشور های اروپایی ، از بزرگ ترین کشور های اروپا محسوب می شود. نکته ی مورد توجه و مثبتی که در مورد این کشور وجود دارد به این صورت است که این کشور در سال های اخیر رشد چشم گیر و بی نظیری داشته است. از دیگر نکات مثبت پیشرفت این کشور می توان به بهتر شدن روابط موجود بین اوکراین و سایر کشور های اروپایی اشاره کرد که در عین حال کشور اوکراین در مقابل کشور روسیه ایستادگی کرده است و تلاش خود را بر تمرکز و دست یابی خود در آینده به عوان قطب گردش گری اروپای شرقی گذاشته است.

با توجه به این که در دوران قبل و وجود شوروی ، این عنوان به وجود آمده است که سایر افرادی که ساکن اوکراین هستند، زندگی غم انگیز و روحیه ی ناراحتی دارند در صورتی که با بررسی این کشور و ساکن شدن در آن پی می بریم که مزایای زندگی در این کشور بسیار بیشتر از معایب آن می باشد.

مزایا و معایب اوکراین خرید ملک سایر افراد و اتباع خارجی که به این کشور مراجعه کرده اند و با توجه به بررسی شرایط موجود در این کشور نتیجه ی به دست آمده حاکی از آن است که هزینه های اجاره و خرید ملک در این کشور نسبت به سایر کشور های اروپایی بسیار کم است در صورتی که سایر کشور های اروپایی دیگر هزینه های ناشی از خرید ملک در آن جا بسیار گران و خرید خانه بسیار دشوار است.

از معایب خرید مسکن هم می توان بیان گر این امر شد که دلال ها در این کشور بزرگ ، به گونه ای خرید و فروش ملک را در دست خود گرفته اند و به ان تسلط دارند . یعنی اگر با خوش شانسی هم یک خانه هر چند کوچک را با قیمت مناسب در اوکراین بتوان پیدا کرد اما این دلال ها با همراهی افراد حتی در مواقع باز دید از خانه و یا معرفی خانه های دیگر به افراد ،در مقابل آن دست مزد زیادی و هنگفتی که بسیار چشم گیر است و پرداخت ان سخت است و باعث زیان می شود را خواهان هستند و دریافت می کنند .

با توجه به امر زیادی دست مزد ها هم چنین وجود تخلفات ناشی از آن ، کلاه برداری ها به راحتی و سهولت افزایش می یابد که با توجه به موارد گفته شده از مهم ترین  معایب اوکراین محسوب می شود . همه ی افراد خارجی و مهاجران در سرتا سر دنیا که قصد اقامت و خرید ملک را در این کشور بزرگ و پیش رفته دارند باید بسیار مواظب باشند و تا بررسی نکردن همه ی جوانب به طور کامل و دقیق هیچ گونه اقدامی برای پرداخت پول ننمایند و هزینه نکنند .

حقوق شهروندی حقوق شهروندی از جمله حقوقی هستند که هر فردی که اقدام به مهاجرت به کشور اوکراین می کند و بعد از دست یابی و اخذ اقامت دائم ، خواهان به دست آوردن این حق شهروندی می باشند که خود شامل مواردی از جمله: اسفاده از تمامی مزیت های بانک ها و دریافت وام و استفاده از تمامی شرایط موجود در کشور به جز حق شرکت داشتن در انتخابات و همه پرسی برای انتخاب رئیس جمهور و غیره هم چنین دریافت کارت بانکی و سایر مزیت های دیگر اشاره کرد.

پاسپورت اوکراینی یکی دیگر از مزایای زندگی و در کشور اوکراین و خوبی های ان می توان به دست یابی به پاسپورت اوکراینی اشاره کرد که خود نیز در کم ترین زمان ممکن برای افراد خارجی صادر می شود. و به راحتی و باتوجه به ارزش پاسپورت این کشور که در رتبه ی بالایی قرار دارد افراد زیادی خواهان آن هستند و به تعداد زیادی از کشور های دنیا با ان پاسپورت ارزش مند می توانند سفر کنند. هزینه حمل و نقل از مزیا و معایب اوکراین که بخواهیم صحبت کنیم یکی دیگر از شاخص های مهمی برای افرادی که تصمیم به اقامت در این کشور را دارند می باشد . به این صورت که هزینه های تاکسی در این کشور زیاد است اما سایر هزینه های حمل و نقل عمومی دیگر از جمله اتوبوس و مترو بسیار ناچیز و ارزان است و در ان جا می توان زندگی راحتی را برای خود مهیا کرد .

فرهنگ با توجه به تاریخچه ی غنی اوکراین که سرشار از فرهنگ های با اصالت این کشور و مردم آن هستند و دوستی و خوش رفتاری آن ها نسبت به طبیعت و عشقی که نسبت به آن دارند. اما در سایر شهر ها و مناطق این کشور به وضوح شاهد رشوه ها و پارتی هستیم که از نیروی پلیس این کشور گرفته تا حتی اساتید دانشگاه های این کشور این امر وجود دارد و مزایا و معایب این کشور محسوب می شوند. رفتار از مزایا و معایب این کشور که بخواهیم به آن اشاره کنیم نوع رفتار مردم با سیار افراد خارجی می باشد که در ظاهر و در برخورد های اولیه به این صورت بیان می شود که مردم این کشور کاملا خشک هستند و با دیگران رابطه ی خوبی را برقرار نمی کنند . درصرتی که بعد از برخورد داشتن با آن ها و ایجاد رابطه های دوستی ، آن چنان خوش رفتاری و دوستی عمیق با افراد به وجود می آورند که در صورت به وجود آمدن مشکلی برای افراد و دوستان خود تمام توان و تلاش خود را برای حل مشکل دیگران می گذارند.