مستر کارت

مستر کارت اوکراین

مستر کارت اوکراین اوکراین مرذم و ساکنین کشور اوکراین با توجه به موقعیت های موجود در کشور خود کاملا زندگی مشابه مردم اروپا دارند و از شرایط معقولی در کشور خود برخور دار هستند. در این کشور مردم برای خرید های روزانه ی خود از فروشگاه و مراکز خرید با در دست داشتن مستر کارت و یا ویزا کارت که در این کشور از اعتبار بالایی نیز برخور دار است اقدام به خرید می کنند  و از ان استفاده بسیاری را می کنند .

در واقع برای خرید در کوتاه ترین زمان ممکن و به روشی بسیار آسان از مراکز خرید ، هتل ها ، فروشگاه و رستوران ها و سایر مراکز دیگر از این کارت ها استفاده می شود . هر دوی کارت اعتباری ویزاکارت و مستر کارت در کشور اوکراین از اعتبار بالایی برخور دار هستند. اما استفاده ی مستر کارت در اوکراین از محبوبیت بیشتر برخور دار است. مستر کارت اوکراین سایر افراد و شهروندان اوکراین برای دریافت مستر کارت خود باید به بانک ها مراجعه کنند . اقدام به افتتاح حساب نمایند . که این افتتاح حساب باید با پول این کشور که گریوانا می باشد انجام گیرد .

از نکات مهم دریافت ویزا کارت و یا مستر کارت به این صورت می باشد که فقط برای افرادی صادر می شود و کسانی می توانند برای دریافت این کارت ها اقدام نمایند که از شهروندان اوکراین و یا تابعیت دائم این کشور داشته باشند. اهمیت مستر کارت اوکراین یکی از شرایط اصلی و مهم سفر و مهاجرت به سایر کشور ها از جمله اوکراین داشتن و استفاده از کارت های اعتباری موجود در کشور می باشد . مستر کارت نیز برای مهاجرانی که به این کشور مهاجرت کرده اند برای مدیریت هزینه های خود و هم چنین بهره گیری سریع و راحت از درآمد خود نیاز به این مستر کارت را دارند.

در واقع این مستر کارت برای چک کردن امور بانکی و پرداختی های روزانه ی افراد می باشد و کسانی که برای تحصیل ، کار و یا به هر دلیل دیگری به کشور مهاجرت می کنند باید نسبت به دریافت آن اقدامات لازم را به عمل برسانند. مستر کارت و چگونگی دریافت آن مستر کارت ها در واقع کارت های الکترونیکی هستند که مردم در سر تا سر جهان از این کارت اعتباری مهم و پر کاربرد برای پرداخت ها و به منظور اجرای تراکنش‌ ها از شبکه وسیع مستر کارت بهره می گیرند .

در واقع این نوع کارت ها از انواع کارت های اعتباری ، اقساطی و پیش پرداختی هستند و برای سایر افراد بسیار سود مند و مفید هستند. مستر کارت ها با داشتن بیشتر از 140 نمایندگی در سراسر جهان دسترسی را برای سایر افراد آسان و راحت کرده است. مستر کارت ها در مبادلات مالی افراد رتبه ی اول را به خود جای داده اند. از مزایای داشتن این کارت ها می توان به کارمزد اندک و ناچیز آن اشاره کرد و می توان از ان به صورت روزانه استفاده کرد .

از دیگر مزایای این مستر کارت ها می توان به موارد دیگری اشاره کرد از جمله خرید های آنلاین که به صورت حضوری انجام نگیرد از فروشگاه های اینترنتی و یا خرید از فروشگاه های بین المللی در سر تا سر جهان می باشد. صدور مستر کارت و کارت‌های اعتباری در اوکراین نیاز مند مدارک زیر است : – ثبت‌نام در وب‌ سایت انتخابی افراد – ثبت در خواست صدور مستر کارت و کارت‌های اعتباری در وب ‌سایت – تکمیل فرم بانکی – ارسال اسکن گذر نامه و کارت ملی – پرداخت مبلغ پیش ‌پرداخت برای صدور کارت معمولاً پس از ارسال مدارک گفته شده ، صدور مستر کارت (MasterCard) و کارت‌های اعتباری حداقل تا ده روز کاری زمان خواهد برد و از ان در اختیار متقاضی قرار می گیرد .

شرایط افتتاح حساب بانکی سایر افرادی که برای سفرهای کوتاه مدت خود به کشور اوکراین مراجعه می کنند و یا به صورت توریستی و گردش گری و هم چنین به صورت دانشجویی به این کشور سفر کرده اند در افرادی که در کشور اوکراین حضور دارند اما اقامت دائمی و تابعیت این کشور را ندارند برای ان ها امکان دریافت این مستر کارت وجود ندارد و زمانی که توانستند اقمات خود را در اوکراین دائمی کنند می توانند برای دریافت ان اقدام کنند . انواع کارت های اعتباری کشور اوکراین از انواع مستر کارت اوکراین می توان به مستر کارت استاندارد، مستر کارت پلاتینیوم و مستر کارت طلایی اشاره نمود که افراد با توجه به درخواست خود و با توجه به شرایط و الزاماتی که در نوع صدور آن ها وجود دارد اقدام به دریافت هر کدام از این نوع کارت ها می نمایند. معمولا اعتبار مستر کارت ها در کشور اوکراین دو ساله هستند و بعد از اتمام اعتبار آن می توانند نسبت به تمدید اعتبار آن اقدام نمایند.

افراد و دارندگان مستر کارت در کشور اوکراین می توانند از خدمات بانک داری موبایلی یعنی خدمات پرداخت و انتقال پول و سایر موارد دیگر با استفاده از موبایل نیز استفاده کنند و گردش مالی خود را از طریق موبایل خود انجام دهند . از سایر مزایای مستر کارت ها در این کشور می توان به امکان پرداخت آفلاین یا غیر تماسی، تحویل فوری، بیمه مسافرتی، اعطای پاداش، عدم دریافت هزینه کارت اعتباری و …  اشاره کرد . یکی از بهترین بانک های صادر کننده انواع مستر کارت برای مهاجران خارجی در کشور اوکراین بانک آوال (Aval) اوکراین می باشد.

شرایط کلی دریافت مستر کارت اوکراین به طور کلی دو روش برای دریافت مستر کارت برای افراد وجود دارد یکی به صورت آنلاین می باشد که افراد در این روش با مراجعه به بانکی که مورد نظر خود قرار داده اند اقدام به افتتاح حساب انلاین می نمایند و مستر کارت مجازی خود را دریافت می کنند. در روش دوم افراد با حضور فیزیکی خود در بانک مورد نظر اقدام به دریافت فیزیکی مستر کارت می نمایند از الزامات این روش به این صورت است که در ابتدا حتما باید در بانک مورد نظر افتتاح حساب نمایند .

به همین دلیل برای انجام اقدامات مربوطه ارائه ی مدارک زیر به بانک الزامی می باشد : پاسپورت، که باید شامل جزئیاتی از اقامت افراد و ویزای کار در صورت داشتن باشد مدرک سکونتی مثل اجاره نامه (ویژه افراد مقیم کشور اوکراین) شماره مالیاتی (فقط برای مقیم ها) حداقل میزان پس انداز پولی شرایط دریافت مستر کارت اوکراین برای ایرانیان با توجه به این که بانک های زیادی در اوکراین اقدام به صدور مستر کارت برای افراد می نمایند نکته ی مهم و مورد توجه این است که صدور این نوع مستر کارت ها فقط برای افراد مقیم اوکراین و یا سایر شهروندانی که اقامت دائم و یا حق تابعیت این کشور را دریافت کرده اند می توانند از این کارت استفاده نمایند و افراد خارجی حق استفاده از ان را ندارند .

بنابراین سایر افراد ایرانی که به منظور سفر های توریستی و یا دانشجویانی که برای تحصیل با داشتن ویزای موقت به این کشور مهاجرت کرده اند نمی توانند از مستر کارت ها استفاده نمایند. برای افرادی که نمی توانند از مسترکارت ها استفاده نمایند و می خواهند از خدمات بانکی استفاده نمایند می توانند با ارائه ی پاسپورت که دارای اعتبار است، شماره ملی اوکراینی و هم چنین فرم خود اظهاری یا Declaration نسبت به افتتاح حساب یورویی و دلاری در بانک های معروفی مثل PrivatBank  در کشور اوکراین اقدام نمایند.