وب مانی

وب مانی در اوکراین

 

وب مانی چیست؟

 

WebMoney یک سرویس جهانی پرداخت الکترونیکی است که بسیار سریع و همچنین بسیار امن است. در حقیقت ، وب مانی یک سرویس پرداخت و تسویه حساب آنلاین است. دارایی افراد در کیف پول وب مانی ذخیره شده و از هرگونه مزاحمت و محدودیت فقط در دارایی افراد جلوگیری می کند.

 

به دنبال بحران مالی 1998 در روسیه ، این کشور این روش را افتتاح و ثبت کرد که منجر به افزایش تقاضا برای دلار آمریکا شد. در حقیقت ، وب مانی سیستمی برای انتقال پول به دلار آمریکا بود.

 

دارایی افراد توسط واحدهای وب مانی توسط یک شبکه جهانی از شرکتها که به عنوان ضامن سیستم پرداخت عمل می کنند ، نگهداری می شود. وب مانی یکی از بزرگترین سیستمهای پرداخت الکترونیکی در روسیه با 36 میلیون کاربر متعلق به WM Transfer Ltd.

 

در حقیقت ، وب مانی بیشترین سهم بازار را در بین جوانان 16 تا 35 ساله دارد که در روسیه و اوکراین به صورت آنلاین پرداخت می کنند. این شرکت 17٪ از کل معاملات خدمات وب مانی را در اختیار دارد.

 

 

در حقیقت ، پول وب یک دارایی اساسی و همچنین یک ارز است. علاوه بر دلار اصلی آمریکا برای ارزهای الکترونیکی WMZ ، واحدهای WebMoney نیز شامل یورو (WME) ، روبل روسیه (WMR) ، یورو (WMU) ، روبل بلاروس ، ویتنامی (WMD) ، بیت کوین (WMX) وجود دارد. ، بیت کوین نقدی ، شمش طلا (WMG) نیز هستند.

 

همچنین از سیستم های وب مانی برای انتقال و معاملات ارزی استفاده می شود. درصدی از مبلغ معامله شده در هزینه های حداکثر 50 یورو را به عنوان کارمزد دریافت و دریافت می کند.

 

یکی از نکات مهم در استفاده از کیف پول های وب مانی در کشورهای اروپایی این است که اتحادیه اروپا قوانین ویژه ای برای استفاده از وب مانی و کیف پول یورویی آن دارد. برای استفاده از کیف پول خود باید این قوانین را بپذیرید.

 

نکته مهم دیگر در استفاده از کیف پول وب مانی این است که اگر افرادی در کشور که از وب مانی خود استفاده می کنند دارایی هایشان به یورو باشد اما در زمان استفاده آنها را به دلار تبدیل کنند ، هزینه تبدیل توسط سیستم تعیین می شود. وب مانی از حساب وی کسر می کند.

 

یادآوری این نکته نیز مهم است که با توجه به اینکه دفتر مرکزی این شرکت در مسکو قرار دارد و این موسسه در روسیه فعالیت می کند ، شامل قوانینی در رابطه با تحریم کاربران ایرانی نیست که فرصتی را برای ایرانیان ایجاد کرده است. تا بتواند در بازارهای بین المللی فعالیت کند.

 

روش های مختلفی برای شارژ وب مانی وجود دارد ، اما به دلیل تحریم ها علیه ایران ، روش های محدود و تعداد کمی از ایرانیان برای شارژ آن وجود دارد.

 

 

 

مزایای وب مانی
دسترسی به بسیاری از خریداران الکترونیکی بدون بانک را فراهم می کند
هیچ خطری در بازگشت ندارد
سطح امنیت و راستی آزمایی بالا است
مقام برتر در پرداخت آنلاین در روسیه و اوکراین
ادغام سریع از طریق آن

 

وب مانی در اوکراین

 

 

 

وب مانی در اوکراین از سال 2003 شروع به کار کرد. ده سال بعد ، در زمان ریاست جمهوری ویکتور یانوکوویچ ، وب مانی با اولین مشکلات خود در اوکراین روبرو شد.

 

 

 

در سال 2013 ، به دنبال اختلافات و درگیری های بین اوکراین و دولت روسیه و در پی حمله پلیس به تمام دفاتر این شرکت در اوکراین ظاهر شد، سرانجام دولت اوکراین پورتال را در کشور خود مسدود کرد.

 

مقامات وزارت دارایی اوکراین اظهار داشتند که بی نظمی عمده ای در عملکرد این شرکت وجود دارد که به عنوان پذیرنده اوکراینی عمل می کند و قوانین عملکرد سیستم پرداخت توسط بانک مرکزی اوکراین تصویب نشده است.

 

 

وزارت مسکن وب مانی را یک سیستم غیرقانونی توصیف کرد و آن را نوعی پولشویی و فرار مالیاتی توصیف کرد و سرانجام ، بانک مرکزی اوکراین اعلام کرد که وب مانی مجوز فعالیت در این کشور را ندارد. سرانجام پس از چند هفته حساب افراد در این کشور مسدود شد.

با شدت گرفتن فشار از طرف دولت اوکراین ، مشاغل و شرکت هایی که چندین سال متوالی در این کشور فعالیت می کردند طی چند هفته از کشور اخراج شدند. حتی این واقعیت که وب مانی به طور رسمی توسط بانک ملی اوکراین از طریق سیستم توافق نامه بین دولتی ثبت شد ، مانع آن نشد.

 

 

به دنبال اقدامات دولت اوکراین ، دفتر این شرکت در روسیه اقدامات را بی اساس اعلام کرد و همچنین بیانیه ای صادر کرد مبنی بر اینکه به قوانین محافظت از اطلاعات و اطلاعات پایبند است و مجموعه شامل لایه های امنیتی است. روال های روزمره ، KYC و AML که از جمله استاندارد های جهانی هستند.

 

تأثیرات مسدود کردن وب مانی در اوکراین بر اقتصاد دولت اوکراین

به گفته وب مانی مستقر در مسکو ، این تحریم حدود 4 میلیون کاربر اوکراینی این پورتال را تحت تأثیر قرار داده است. بسیاری از شرکتهای بازرگانی اوراق بهادار در اوکراین از طریق وب مانی تجارت می کنند.

سالهاست که سیستم و سرویس WebMoney یک گزینه محبوب برای کارتهای اعتباری و نقدی در اوکراین است و تجارت وب سایتهای بازی و کارگزاران فارکس را آسان تر می کند.

به دنبال نگرانی ها و تنش هایی که پس از تعطیلی این سرویس امنیتی برای مردم اوکراین به وجود آمد ، شرکت مرکزی وب مانی اعلام کرد که دیگر جایی برای نگرانی کاربران وجود ندارد و تمام دارایی های آنها تا بعد از لغو تحریم ها در این پورتال ذخیره می شود.