اوکراین

پایتخت اوکراین

اوکراین

کشور اوکراین با توجه به قدمت با ارزش خود و وجود موقعیت های مهم و حساس منطقه ای از کشور های مهم اروپایی می باشد که در قسمت شرقی قاری آسیا قرار دارد این کشور دارای 24 استان می باشد که شهر کییف پایتخت آن می باشد.

پایتخت اوکراین

شهر کییف قدمتی بسیار قدیمی و زیادی دارد به طوری که قبل از به وجود آمدن اوکراین کنونی و در حال حاظر و البته نیز قبل از به وجود امدن روسیه، این شهر به وجود آمده بود و سایر مردم آن منطقه در این شهر ساکن بوده اند. این امر بیان گر قامت بلند این شهر می باشد و این شهر یکی از قدیمی ترین شهر های جهان به حساب می اید.

ریشه ی تمدن اسلاو شرقی در این شهر بوده و قرار داشته است و در طول تاریخ این شهر بزرگ که عنوان بزرگ ترین شهر اوکراین را دارد شاهد درگیری ها و اختلافات سیاسی زیادی بوده است که اکنون بقایا و بازمانده ها ی آن اتفاقات در طول تاریخه نیز در برخی از مکان ها به جای مانده است . هر چند قامت ساختمان های بلند و شکل ظاهری و مرمت و بازسازی های زیادی که در این شهر ها صورت گرفته است قدمت تاریخی و قدیمی و زیاد این شهر را پنهان کرده است.

در طول یک دهه در این شهر اتفاقات تاریخی زیادی از جمله دو انقلاب سیاسی که صورت گرفته که در این شهر به وقوع پیوسته است که به عنوان یک شهر شورشی و فعال عنوان می شود. در خیابان های این شهر اگر قدم بزنید وجود کلیسا ها و صومعه های قدیمی و هم چنین موزه ی ملی یونسکو بیان گر فرهنگ و اداب و رسوم این کشور و مردمان این شهر می باشد.

از نگاه جغرافیایی به این شهر نگاه کنیم  در مرکز کشور اروپا قرار دارد و از ویژگی های مهم این شهر می توان به ترکیب آن از داشتن هم فرهنگ های آسیایی و هم اروپایی اشاره کرد که این موضوع در واقع نشان گر این است که مردم شهر بزرگ کیف مردمان با فرهنگی هستند و از شعور بالایی برخوردار هستند که جزو ویژگی های مهم این شهر محسوب گردیده است.

با توجه به این که هر گونه اقدامات سیاسی که در این کشور در طول تاریخ در زمان های متعدد به وقوع پیوسته و می توانسته برای مردم مشکلات متعددی را به وجود اورد، به گونه ای ریشه در این شهر بزرگ اوکراین دارد اما به طرز عجیب و غریب و شگفت انگیزی این شهر را آرامشی فرا گرفته است که هر بیننده و مهاجر یا مردمان و یا بازدید کنندگان و هر کسی در این مکان باشد این آرامش را به چشم می بیند و ان را حس خواهدکرد.

یکی از نقاط و مراکز مهم گردشگری این شهر زیبا با قدمت بالای اوکراین که خود پایه و اساس حضور گردشگران سایر کشور ها به این منطقه است را می توان به وجود کلیسای جامع سنت سوفیا اشاره کرد که بعد از آن نیز وجود مراکز خرید متعدد و مهم در این شهر از عوامل دیگر حضور گردشگران و علاقه به سفر در این شهر هستند.

آب و هوای شهر کییف

آب و هوای موجود در این کشور مرطوب و معتدل می باشد ، به طوری که تابستان ها معمولا هوا بسیار گرم و مرطوب هستند ولی زمستان های سرد ، طولانی و سخت و همراه با سوز و سرمای شدیدی را به همراه وزش باد شدید و ازار دهنده دارد. با وجود این موارد در اواخر بهار یعنی ماه خرداد و هم چنین اواخر پاییز یعنی ماه آذر هم حال و هوای تابستانی وجود دارد و هم زمستانی دارد.

به طور میانگین دمای هوا در طول سال بین منفی 6.66 درجه ی سانتی گراد و 25.55 درجه ی سانتی گراد متغیر می باشد و یکسان نیست و به ندرت دمای هوا به منفی 18 می رسد و هم چنین نیز دمای بیشتر از 32 درجه را نیز خیلی شاهد هستیم و ان را حس می کنیم.

بهترین زمان سفر

با توجه به شرایط آب و هوایی مناسبی که در این کشور وجود دارد هر زمان از سال اگر اقدام به سفر کرد مناسب است اما پر رنگ ترین روزای گردشگری شهر کییف به روز های بین ماه می و سپتامبر بر می گردد که این شهر شاهد حضور مهاجران و گردشگران زیادی می باشد.

در ماه می ، هوا به گونه ای است که نه سرد می باشد و نه گرم و برای پیاده روی ها و گشت و گذار های طولانی بسایر مناسب می باشد. با وجود اینکه تابستان نسبتا گرمی را در شهر کییف می بینیم اما ، این فصل یکی از پر گردشگرترین فصل های سال می باشد.

در ماه آگوست نیز به دلیل وجود مناسبت ها و جشن ها و کنسرت های زیاد افراد مشهور سر تا سر جهان گردشگران زیادی به این شهر مراجعه می کنند. با توجه به سرمای شدید و ازار دهنده شهر کییف اوکراین ، اقدام به سفر در ماه های سرد سال زیبایی های خاص و منحصر به فرد خود را دارد که ما پیشنهاد سفر در این روز ها را به شما می دهیم که نمونه هایی از این زیبایی ها و عوامل جذب گردشگران اسکی روی یخ می باشد که خود نیز گردشگران مخصوص و منحصر به فرد به خود را دارد که در ورزش اسکی بسیار ماهر هستند.

جاذبه های مهم پایتخت اوکراین

زنجیره سبز پایتخت اوکراین

یکی از بهترین و زیباترین ویژگی های این شهر به این صورت است که اگر تابستان تمام مسیر شهر را به طور پیاده زیر سایه های درختان طی کنید و حرکت کنید . این سایه ها و مسیر درختان تمام هیچ گاه نمی شود به طوری که وجود دو باغ گیاه شناسی و پارک های سرسبز این شهر نشان دهنده این موضوع می باشند.

خیابان آندروسکی کییف

از مهم ترین و مشهور ترین خیابان های شهر کییف ، خیابان آندروسکی می باشد که مهم ترین اتفاقات در طول تاریخ و بناهای تاریخی در این شهر وجود دارند و در واقع بیش ترین جاذبه های فرهنگی این کشور  را در خود جای داده است.از معروف ترین مکان های معروف این خیابان می توان به مکان های زیر اشاره کرد:

قصر ریچارد شیر دل، کلیسای سنت اندرو به سبک باروک، خانه نویسنده معروف‌ ، میخاییل بولگاگف، یادمان یاروسلاو و بسیاری بناهای زیبای دیگری که در این منطقه قرار دارند و حتما باید از نزدیک آن ها دیدن کرد و از ان ها نهایت لذت را برد.

هتل سانفلاور

موقعیت جغرافیایی این هتل به گونه ای است که در مرکز شهر بزرگ تاریخی کییف قرار دارد اما سکوت و آرامشی که این هتل را فرا گرفته است به گونه ای است که گویا هیچ شلوغی و ازدحامی در این شهر وجود ندارد. وجود نور دهی های پررنگ و شفاف و نورانی بودن اتاق های این هتل و هم چنین اینترنت پرسرعت رایگان در اختیار سایر افرادی که برای اقامت خود به این شهر وارد شده اند از ویژگی های بارز و مهم این هتل و پایتخت اوکراین می باشد.

هتل پریمیر لیبید Lybid

این هتل از زمان شوروی سابق تا به کنون مورد استفاده و دایر است . اما با دادن تغییراتی در این مکان ، و سرویس دهی دوستانه توانسته است رتبه ی خوبی را در بین سایر هتل های دیگر این شهر به وجود آورد. از ویژگی های مهم و بارز این هتل فاصله ی پنج دقیقه ای این هتل با ایستگاه مترو و قطار می باشد.

با توجه به این موقعیت دسترسی به مترو و قطار ، دسترسی به سایر مکان ها و نقاط شهر را برای سایر افرادی که اقدام به مهاجرت و گردشگری به این شهر را کرده اند را راحت و امکان پذیر می کند.