اخذ اقامت دایم از طریق ازدواج صوری (اداری)

ازدواج با شخص خارجی که (مقیم اوکراین) است

اگر متقاضی با شخصی که (مقیم اوکراین)است، ازدواج کند,میتواند اقامت دایم اوکراین را در سه ماه دریافت کند.

نکته:این سه ماه  از هنگامیکه متقاضی به اوکراین بیاید حساب میشود

نکته:متقاضی بعداز ازدواج باید به ایران برود،ویزای D14 بگیرد و به اوکراین باز گردد

نکته:متقاضی سه سال بعداز اخذ اقامت دایم میتواند پاسپورت اوکراین را بگیرد

نکته:اگر شخصی پاسپورت اوکراین را داشته باشد میتواند بدون نیاز به ویزا به اتحادیه اروپا سفر کند و همچنین به کانادا و امریکا

مزایای دریافت اقامت دایم اوکراین 

با داشتن اقامت دایم حقوق شما برابری میکند با حقوق شهروندی یک اوکراینی در همه زمینه ها

اخذ مجوز اقامت دائم در اوکراین فواید بسیار زیادی دارد. این مجوز به شما اجازه می دهد:

  • بدون تجدید مجوز اقامت خود به طور نامحدود در اوکراین بمانید.

  • هر زمان که می خواهید به اوکراین ورود و خروج کنید. پس از دریافت مجوز اقامت دائم در اینجا، می توانید تا زمانی که می خواهید در خارج از کشور بمانید و مجوز اقامت هرگز قابل لغو نخواهد بود. در اصل، شما می توانید در هر زمانی به اوکراین بازگردید به شما اجازه می دهند بدون محدودیت وارد کشور شوید.

  • شما از حقوق تحصیلی کاملی در اوکراین برخوردار هستید، به این معنی که می توانید برای ثبت نام در هر دانشگاهی در اوکراین درخواست دهید. اگر تسلط خوبی به زبان های اوکراینی یا روسی داشته باشید، حتی می توانید مانند شهروندان اوکراینی در همان دانشگاه ها اقدام کنید. در چنین مواردی میزان شهریه 4-5 برابر کمتر خواهد بود. به عنوان مثال، در حالی که متوسط هزینه تحصیل در دانشکده پزشکی سالانه 6000 دلار – 7000 دلار برای یک خارجی است اما یک شهروند اوکراینی فقط 700- 900 دلار باید بپردازد. اگر مجوز اقامت دائم دارید و به زبان روسی و اوکراینی صحبت می کنید، استفاده از ساختار هزینه “برای افراد محلی” برای شما امکان پذیر خواهد بود.

  • شما همچنین در اوکراین حق اشتغال کامل دارید. همان قوانین و مقررات استخدامی که برای شهروندان اوکراینی استفاده می شود برای شما نیز اعمال می شود. مهمترین مزیت در این زمینه این است که نیازی به کارفرمای شما برای اخذ مجوز استخدام یک خارجی نخواهد بود. از نظر مقامات کارگری اوکراین، شما همان وضعیت یک شهروند اوکراینی را دارید.

  • مجوز اقامت دائم، امکان استفاده از ویزا به اتحادیه اروپا، آمریکا و سایر کشورها از اوکراین را می دهد. به عبارت دیگر، اگر می خواهید به ایالات متحده آمریکا بروید و قصد بازگشت به کشور خود را ندارید می توانید در سفارت ایالات متحده در کی یف درخواست ویزا دهید.

 

در سال‌های اخیر با توجه به احتمال پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا، تقاضا برای گرفتن اقامت کشور اوکراین از طریق قانونی افزایش یافته است.

از سال 2017 اوکرانیها نیازی به اخذ ویزا برای سفر به اتحادیه اروپا ندارند واین روند صعود اعتبار  پاسپورت اوکراین همچنان ادامه دارد تا جایی که کشورهایی مثل کانادا و امریکا به زودی به این لیست اضافه خواهند شد.

بهتر میتوان گفت شاید الان در سال 2021 روزهای آخریست که میتوان اقامت دایم اوکراین را گرفت,

یا با 40,000 دلار در اوکراین آپارتمان نوساز خرید.چون به محض پیوست اوکراین به اتحادیه اروپا اخذ اقامت دایم بسیار دشوار خواهد شد و خرید آپارتمان نوساز با مبلغ ذکر شده امکان پذیر نخواهد بود.