(مشاوره)

اخذ اقامت دایم از طریق (ازدواج صوری)

1)ازدواج با فرد اوکراینی

در شکل اول ازدواج با فرد اوکراینی:

اگر یک ایرانی با فرد  اوکراینی ازدواج کند,میتواند اقامت دایم بگیرید,به این صورت که شخص ازدواج میکند؛اگر به ایران برگردد. ویزای D14 میگیرد؛ که سه ماه اعتبار دارد سپس شخص به اوکراین باز میگردد و مدارک خود را به اداره مهاجرت میدهد و منتظر اقامت یک ساله خود میشود,در پایان اعتبار یکساله دوباره تمدید میکند برای یکسال دیگر,وقتی دو سال به اتمام رسید ؛درخواست اقامت دایم میدهد ؛که بعداز چهار تا پنج ماه اقامت دایم خود را از دولت اوکراین میگیرد.

نکته :اگر شخص همسر خود را طلاق ندهد سه سال بعداز اخذ اقامت میتواند پاسپورت بگیرد.

نکته:اگر شخص اقامت موقت مثل کاری یا تحصیلی داشته باشد نیازی به ایران رفتن ندارد.

2)ازدواج با فرد خارجی (مقیم)

اگر شخص ایرانی با فرد مقیم اوکراین ازدواج کند,میتواند اقامت دایم بگیرد,پروسه اخذ اقامت دایم نسبت به ازدواج با فرد اوکراینی کوتاه تر است،و بطور متوسط فقط شش ماه طول میکشد،به این صورت که شخص ازدواج میکند,مدارک خود را به اذاره مهاجرت تحویل میدهد،پس از گذشت سه ماه با صدور (دوزویل)شخص باید از سفارت اوکراین در ایران ویزای (D (immigration  بگیرد؛     اگر به ایران برگردد. که سه ماه اعتبار دارد,در این زمان باید به اوکراین سفر کرده و اقامت دایم خود را بگیرد.

نکته:پروسه اخذ اقامت بسیار سریع رخ میدهد.

نکته:پس از پنج سال بعداز اخذ اقامت به پاسپورت میرسد و در سال نه ماه باید در اوکراین زندگی کنید (برای پاسپورت)

مزایای دریافت پاسپورت اوکراین 

اخذ مجوز اقامت دائم در اوکراین فواید بسیار زیادی دارد. این مجوز به شما اجازه می دهد:

  • بدون تجدید مجوز اقامت خود به طور نامحدود در اوکراین بمانید.

  • هر زمان که می خواهید به اوکراین ورود و خروج کنید. پس از دریافت مجوز اقامت دائم در اینجا، می توانید تا زمانی که می خواهید در خارج از کشور بمانید و مجوز اقامت هرگز قابل لغو نخواهد بود. در اصل، شما می توانید در هر زمانی به اوکراین بازگردید به شما اجازه می دهند بدون محدودیت وارد کشور شوید.

  • شما از حقوق تحصیلی کاملی در اوکراین برخوردار هستید، به این معنی که می توانید برای ثبت نام در هر دانشگاهی در اوکراین درخواست دهید. اگر تسلط خوبی به زبان های اوکراینی یا روسی داشته باشید، حتی می توانید مانند شهروندان اوکراینی در همان دانشگاه ها اقدام کنید. در چنین مواردی میزان شهریه 4-5 برابر کمتر خواهد بود. به عنوان مثال، در حالی که متوسط هزینه تحصیل در دانشکده پزشکی سالانه 6000 دلار – 7000 دلار برای یک خارجی است اما یک شهروند اوکراینی فقط 700- 900 دلار باید بپردازد. اگر مجوز اقامت دائم دارید و به زبان روسی و اوکراینی صحبت می کنید، استفاده از ساختار هزینه “برای افراد محلی” برای شما امکان پذیر خواهد بود.

  • شما همچنین در اوکراین حق اشتغال کامل دارید. همان قوانین و مقررات استخدامی که برای شهروندان اوکراینی استفاده می شود برای شما نیز اعمال می شود. مهمترین مزیت در این زمینه این است که نیازی به کارفرمای شما برای اخذ مجوز استخدام یک خارجی نخواهد بود. از نظر مقامات کارگری اوکراین، شما همان وضعیت یک شهروند اوکراینی را دارید.

  • مجوز اقامت دائم، امکان استفاده از ویزا به اتحادیه اروپا، آمریکا و سایر کشورها از اوکراین را می دهد. به عبارت دیگر، اگر می خواهید به ایالات متحده آمریکا بروید و قصد بازگشت به کشور خود را ندارید می توانید در سفارت ایالات متحده در کی یف درخواست ویزا دهید.